Поради

Мебельные ручки для кухни: построение функционального пространства в едином стиле

Меблеві ручки – аксесуари, функціональність яких має таке ж значення, як і декоративні якості. Особливо важливо врахувати експлуатаційні параметри фасадної фурнітури при оснащенні кухонних шаф. Взяти до відома варто не тільки стиль, розмір і форму ручок, а й матеріали їх виготовлення. Уважне ставлення до особливостей кухарського простору забезпечить комфортне і безпечне приготування їжі і тривалий термін служби предметів меблів.

Матеріали виготовлення лицьової фурнітури

При виробництві ручок для кухонних гарнітурів найчастіше вибирають цинк-алюмінієві сплави. Лицьова фурнітура з матеріалу, стійкого до корозії, впливу високих температур і засобів побутової хімії, може використовуватися в зоні готування і миття посуду. Алюміній з додаванням цинку, міді або бронзи добре піддається штампуванню і обробці, що дозволяє створювати меблеві ручки на кухню будь-якого розміру і конфігурації.

Нанесенням порошкового, гальванічного покриття або спеціальної «патини» фурнітурі надається матовий, глянсовий або модний вінтажний ефект. Як декор ручки доповнюються апаратними візерунками, вставками з порцеляни, кераміки, дерева або прикрашаються кристалами і стразами.

Великі постачальники меблевих аксесуарів пропонують вироби з чистих кольорових металів (бронзи, міді, латуні), а також моделі зі шкіри, акрилу, напівпрозорого пластика або скла. Вдало підібрані елементи кухонних фасадів додадуть завершений вигляд новим шаф і можуть повністю змінити стиль старих меблів.

Критерії підбору меблевих аксесуарів

Щоб ручки ефектно виглядали, якісно виконували свої прямі функції і служили тривалий період, при підборі кухонних аксесуарів потрібно враховувати кілька важливих факторів:

  • відповідність ручок предметів меблів – фурнітура повинна гармонійно поєднуватися зі стилістикою фасадів, типом покриття інших металевих елементів і бути сумірною габаритам кухонних шаф;
  • функціональність – обов’язково потрібно звернути увагу на зручність захоплення ручки, виключити удари дверцята або шухляди про стоять поруч шафки або побутову техніку;
  • безпека – гострі кути далеко виступаючих деталей можуть нанести травму в процесі приготування.

При підборі матеріалу виготовлення фурнітури варто звернути увагу на температурний режим експлуатації меблевих модулів, розташованих поруч з плитою або духовою шафою.

Асортимент фасадних деталей

Асортимент фурнітури, представленої лідерами галузі (Virno Style, Giff, Alva, Bosetti Marella, Citterio Line, Ferretto, Gamet), дозволяє підібрати ручки для кухонь, оформлених в сільському, традиційному або хай-тек стилі. Найчастіше для установки на кухонні меблі вибирають аксесуари наступних типів:

  • профільні – порожнисті алюмінієві або пластикові деталі фіксують уздовж верхнього або бокового торця дверцята. Профіль добре доповнює гарнітури, виконані в лаконічному стилі;
  • рейлінгові – найбільш затребувані моделі для оснащення сучасних модульних кухонь. Діапазон розмірів і можливість установки як в вертикальному, так і в горизонтальному положенні дозволяють використовувати рейлінги на верхніх, нижніх і висувних шафках;
  • врізні – ергономічна фурнітура, яка повністю перетворює зовнішній вигляд кухонних меблів. Вбудовані ручки актуальні для невеликих, добре розпланованих приміщень;
  • скоби – в залежності від форми, покриття та елементів декору, ручки-скоби можна використовувати для кухонних фасадів будь-якого типу;
  • «Кнопки», «краплі», «черепашки» – невеликі деталі з металу, дерева, скла або фарфору, добре виглядають на засклених дверях класичних буфетів або сервантів.

Виробники аксесуарів для меблів випускають цілі лінійки фасадних елементів, об’єднаних загальною концепцією. В інтернет-магазині постачальників меблевої фурнітури можна підібрати комплекти ручок для оформлення функціонального простору кухні в єдиному стилі.

Голос Сокальщини на GoogleNews