Серед великої кількості популярних стилів інтер’єрів максималізм і мінімалізм – найбільш спірні та нестандартні. Люди, далекі від правил і трендів облаштування житла, вважають обидва напрямки крайнощами. Але це не так. У певних обставинах обидва актуальні, а при правильному виконанні – ще й зручні, практичні, комфортні.
Максималізм і його ключові особливості
Для цього стилю характерні різні змішання, використання великої кількості декоративних елементів. Перед дизайнерами стоїть завдання вибору яскравих, але гармоніюють між собою відтінків. Найпоширеніші – строкаті палітри, що включають в себе синій, жовтий, рожевий, помаранчевий, червоний, зелений, фіолетовий кольори. Їх загальна кількість в одному проекті – не більше 3-5. Підходить максималізм далеко не для всіх приміщень. Зазвичай його вибирають для гостьових кімнат, коридорів, їдалень.
Рекомендувати цей стиль можна творчим людям, які віддають перевагу холоду і порожнечі цікаві фактури, максимальне наповнення вільного простору, багатогранність, нестандартність. Максималізм складний у виконанні. Щоб втілити його, потрібно вміти поєднувати буквально непоєднувані речі. Додатково можна використовувати:
- предмети колекціонування (фігурки, нагороди, вази, книги, дизайнерська посуд);
- сімейні реліквії;
- сувеніри з подорожей;
- оригінальний текстиль.
Характерні риси та особливості мінімалізму
Цей стиль повністю протилежний максималізму. Він виключає застосування непотрібних предметів, що не мають функціональної і практичної цінності. Колірна гамма обмежена. Використовуються в основному світлі і холодні відтінки. Іноді вони розбавляються контрастними темними – чорним або коричневим. Підійде мінімалізм практично до будь-якому приміщенню – вітальні, домашньому кабінету, дитячої, ванної кімнати, кухні, коридору.
Особливо часто до нього вдаються при оформленні малогабаритних квартир. Відмова від декоративних предметів допомагає візуально збільшити простір. У мінімумі використовується також меблі. Перевага віддається вбудовуваним конструкцій, відкритим полицям. Актуальними трансформовані моделі.
В останні роки мінімалізм кілька трансформувався. Для підвищення домашнього затишку в ньому застосовуються натуральні матеріали – бамбук, дерево. Він має схожі риси зі стилем техно. Але останній більш строгий, доповнений передовими технологіями, виконується в сріблястих відтінках, вітає глянцеві поверхні. У статті використовувалися приклади інтер’єрів, створених в дизайн-студії ViO-design.