Поради

МОЗ України внесе препарат «Плаквеніл» до програми реімбурсації «Доступні ліки»

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час прес-брифінгу заявив, що найближчим часом лікарський засіб «Плаквеніл» буде введено у перелік препаратів програми реімбурсації. Програма «Доступні ліки» передбачає, що пацієнт може обміняти виданий сімейним лікарем рецепт на ліки у будь-якій аптеці, яка уклала договір з НСЗУ. Держава оплачує повну або часткову вартість таких лікарських засобів (монопрепарати з одною діючою речовиною).

За словами міністра, люди, які хворіють на червоний вовчак та інші системні захворювання, не можуть придбати «Плаквеніл» для свого лікування – препарат просто відсутній в аптеках. Степанов також повідомив, що у МОЗ розробляють механізм, який дозволить уникнути браку препарату, незважаючи на виклики епідемії коронавірусу.

Фармацевтична компанія «Дарниця» Гліба Загорія вже висловила свою готовність до початку виробництва препарату з активною речовиною гідроксихлорохін у найкоротші терміни. Головне зараз – наявність державного замовлення на препарат та активна участь у цьому процесі державних регулюючих органів – Державного експертного центру та Міністерства охорони здоров’я.

«Плаквеніл» та інші препарати на основі гідроксихлорохіну використовуються для лікування малярії, ревматоїдного артриту, червоного системного вовчака та деяких інших захворювань. Результати клінічних досліджень з приводу ефективності його використання у боротьбі с коронавірусом відсутні, однак наразі вони проводяться у Європі, США та Китаї. Після оприлюднення інформації про те, що речовина гідроксихлорохін може бути дієвою для лікування хворих на COVID-19, попит на «Плаквеніл» значно зріс, а згодом препарат зовсім зник з аптечних мереж України. Це стало серйозною проблемою для тих людей, які дійсно потребують терапії даними лікарськими засобами.

У той час, як вакцини від коронавірусу перебувають на етапах розробки, вчені покладають велику надію на препарати такого типу. Адже вони здатні пришвидшити одужання та зменшити вірогідність розвитку тяжких ускладнень, які може викликати хвороба. Окрім того, головний санілікар України Віктор Ляшко повідомив, що президент пообіцяв виплатити 1 мільйон доларів вітчизняним ученим, які знайдуть ліки або вакцину від коронавірусу.

Станом на 22.04.2020 в Україні зафіксовано 6592 випадки COVID-19. З них померло 174, одужало — 424. За добу зафіксовано 467 нових випадків захворювання.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.