Поради

Навчання у Словаччині: у скільки обійдеться європейський диплом батькам?

За результатами опитування українських абітурієнтів, Словаччина увійшла до п’ятірки пріоритетних країн для здобуття освіти нашою молоддю. Наявність диплому європейського зразку відкриває гідні перспективи для професійного становлення та високого рівню життя. Саме тому навчання у Словаччині стає все більш актуальним. Причина – не тільки у порівняно невеликій віддаленості від України, але й – у численних перевагах для вступу та освіти.

Безкоштовне навчання в європейських вишах стало реальністю

При зарахуванні на курс з викладанням дисциплін словацькою мовою навчання для іноземних студентів у словацьких університетах безкоштовне. Відомі українські освітні центри здійснюють мовну підготовку молоді та пропонують кваліфіковану допомогу у вивченні словацької. Наприклад, записатися на мовні курси можна на сайті ужгородського освітнього центру West Study . Спеціалісти центру є колишніми випускниками провідних університетів Європи, завдяки чому особисто знають всі тонкощі вступу та проживання у Словаччині.

Беззаперечною перевагою співпраці є гарантований вступ до вишу, без врахування результатів ЗНО. При потребі тут можна отримати допомогу у виборі навчального закладу, оформленні документації та її передачі до приймальної комісії університету. Подібний підхід допоможе уникнути розповсюджених організаційних помилок та бути впевненим у позитивному результаті. Освітній центр пропонує продуманий та вичерпний перелік послуг, ознайомитися з яким можна на сайті компанії. Тут же можна побачити орієнтовний «прайс» на проживання юного студента на теренах Словаччини.

Основні доходи та витрати: зводимо «дебет з кредитом»

Де іноземному студенту взяти гроші? Перше, що спадає на думку – це стипендія:

  • Соціальна стипендія. Право на отримання мають студенти державних університетів денної форми навчання та програм нерозривного навчання (наприклад, загальна медицина). Її розмір становить від 10 до 280 € щомісячно.

  • Мотиваційна стипендія. Призначається за високі досягнення у навчанні. Середній розмір варіюється в межах 310 -1500 €. На точний розмір впливає факультет та показники успішності молодої людини. Враховуються також досягнення в області спорту, мистецтва або інших напрямках.

  • Спеціальна стипендія. Призначається деканом факультету, при особливих досягненнях студента (зазвичай, у профільних предметах). Фінансується з державного бюджету та за рахунок допомоги меценатів. Точний розмір визначається деканатом кожного окремого вишу.

До традиційних витрат належить проживання, харчування та проїзд. Так, вартість проживання у гуртожитку складає від 60 до 70 €. Комплексний обід у студентській їдальні коштує 2 або 1,5 €, тому 100-130 € на місяць цілком вистачить. На проїзний квиток доведеться щомісячно витрачати 10 €, а на оплату послуг мобільного зв’язку – 8 €.

Ознайомившись з калькуляцією витрат, більшість українців буває приємно здивована. «Не так страшний… словацький вуз, як його малюють конкуренти!». Заручившись підтримкою фахівців, можна розраховувати на гарантоване отримання європейського диплому без значних фінансових витрат.

Голос Сокальщини на GoogleNews