Поради

Навіщо потрібне балансування коліс і до чого призведе дисбаланс?

Балансування коліс потрібне зниження сили їх биття внаслідок неврівноваженого обертання під час руху автомобіля. Своєчасне виконання цієї процедури гарантує потрібну керованість. Від стану гуми та стабільності коліс загалом залежить безпека під час руху.

Шини 205/55 r16 літо вимагають регулярного балансування. Не слід чекати, поки автомобіль почне втрачати керованість. Регулярна експлуатація транспортного засобу потребує періодичного балансування, не рідше одного разу на півроку. Бажано балансувати колеса при зміні гуми.

Чому відбувається дисбаланс і чого це призводить?

Можна виділити два основні типи дисбалансу:

  • Статичний. В даному випадку осі інерції та обертання розташовуються паралельно. Суть у тому, що маса диска з шиною за такої проблеми не в змозі рівномірно розподілити вагу по колу обода. Внаслідок цього відбувається поздовжнє биття. Статичний дисбаланс призводить до стрибків колеса по вертикалі, коли автомобіль рухається на високій швидкості.
  • Динамічний. В даному випадку осі обертання та інерції створюють невеликий кут. Маса диска із шиною також не розподіляється необхідним чином по ширині. Динамічне порушення балансу характерна проблема для низькопрофільної гуми.

Коли потрібне балансування?

І статичний і динамічний дисбаланс можна усунути на спеціальному балансувальному верстаті. Такі стенди є на СТО та шиномонтажних станціях. Балансування обладнання дозволяє визначити потенційно небезпечні місця, де слід встановити спеціальні вантажі. Останні виробляють із цинку та свинцю, їх розміщення допускається як на внутрішній, так і на зовнішній частині.

Балансування проводиться при встановленні нових коліс, а також раз на сезон, при заміні гуми. Також її необхідно виконувати при появі ударів у рульовій системі та підвісці. Регулярне балансування важливе для автомобіля, так як ця проста процедура дає можливість запобігти передчасному зносу покришок. Збалансовані колеса гарантують безпеку та надійне зчеплення з дорогою, крім ризику втрати керованості.

Якщо ви почали відчувати перші ознаки дисбалансу коліс, не полінуйтеся та зверніться до шиномонтажу. Також слід перевірити компоненти підвіски, щоб переконатися, що дисбаланс коліс не завдав шкоди автомобілю.

Голос Сокальщини на GoogleNews