Поради

Найбільш поширені поломки пральних машин

Порушення правил експлуатації – найбільш розповсюджена передумова появи технічних поломок. Наприклад, якщо не демонтувати з нової пральної машини болти, які фіксують барабан під час транспортування, то це стане каталізатором для пошкодження низки апаратних вузлів. Запорукою коректної роботи побутової техніки також стане правильна установка, підключення до електромережі, системи водопостачання. Якщо немає достатнього досвіду для виконання цієї непростої роботи, слід звернутись за допомогою до спеціалістів.

Технічні несправності з’являються внаслідок:

  • механічних пошкоджень;

  • зношення комплектуючих через тривалу експлуатацію пристрою;

  • перепади напруги в електромережі;

  • низька якість води;

  • ігнорування норм регулярного обслуговування.

Ідентифікація симптомів некоректної роботи пральної машини – це тільки 50% успіху, слід також правильно інтерпретувати ознаки несправності техніки, щоб розуміти, який апаратний вузол необхідно ремонтувати або міняти. Наприклад якщо пральна машина сильно шумить, причини можна дізнатись тут – lviv-remont.com.ua/chomu-pralna-mashina-shumit-pri-vidgimi

Чому не вмикається пральна машина

У таких випадках діагностику слід починати з перевірки придатності до експлуатації розетки. Для цього необхідно використовувати індикаторну викрутку. Професійні електрики не рекомендують підключати побутову техніку до мережевих подовжувачів, бо це призведе до коротких замикань та виходу з ладу базових комплектуючих. Ідеальний варіант – розетка закритого типу із заземленням.

Якщо джерело електроенергії працює відповідним образом, почніть перевірку мережевого шнура. Можливо, кабель був пошкоджений під час транспортування чи установки техніки. Для старих пральних машин це також розповсюджена проблема, оскільки з часом кабель перетирається. На предмет пошкодження слід також перевірити вилку шнура живлення.

Переконайтесь в тому, що люк пральної машини щільно закритий. Можливо, зламався замок, тому з’явилися проблеми з включенням техніки. Неправильне підключення до системи водопостачання – ще одна розповсюджена проблема. Пристрій може не вмикатись через те, що закритий кран подачі холодної води.

Не набирається вода в барабан

Спочатку перевірте придатність для послідуючого використання електромагнітного клапану. Можливо він зламався та потребує заміни. Іноді проблеми з набором води обумовлені порушеннями в розподільній скриньці. Наприклад, внаслідок перевантаження клапан перегорів. Електрична проводка всередині пральної машини – ще одне уразливе місце сучасної техніки, яке потребує додаткової перевірки.

Обов’язкове проведіть діагностику датчика рівня води. Ця комплектуюча виходить з ладу внаслідок тривалої експлуатації пральної машини. Переконайтесь в тому, що кран подачі води повністю відкритий. Можливо, його положення було змінено під час установки техніки, тому зменшився напір, а також з’явились проблеми з набором води в барабан.

Що робити, якщо пральна машина не зливає воду

Розповсюджена проблема, з якої стикаються майже всі власники пральних машин. Проблеми з набором води обумовлені виходом з ладу зливного фільтра. Через низьку якість води, а також активне прання ця комплектуюча забивається. В ній залишаються нитки одягу, волосся, бруд, пісок. Відновлення коректної роботи пристрою полягає в регулярній очистці дренажної системи, в том числі і зливного фільтра.

Більш серйозна несправність – вихід з ладу зливного насоса. Також відбувається засмічення патрубків шлангів, які необхідно чистити. Відремонтувати зливний насос самостійно дуже важко, тому слід звернутись по допомогу до спеціалістів. Не слід виключати ймовірність засмічення каналізації.

Пральна машина не віджимає білизну

Проблема виникає внаслідок того, що щітки на колекторі двигуна зносилися. В ході діагностики необхідно також перевірити щіткотримач. Надійне з’єднання щіток з колектором не відбувається. Можливо відбулось пошкодження ремінь електроприводу або несправна зливна помпа. Також слід перевірити реле двигуна. Всі ці елементи необхідно замінити. Це доволі складні види ремонту пральних машин, тому для виконання роботи слід запросити професійного майстра.

Пральна машина шумить, з’явився стук

Посилення рівня шуму під час прання або віджимання білизни свідчить про вихід з ладу підшипників. Ще одним каталізатором цієї проблеми стає потрапляння сторонніх предметів в бак. Слід перевірити, можливо, що був порушений баланс бака. Обов’язково необхідно перевірити стан амортизаторів.

Протікання пральної машинки

Основні причини появи цієї проблеми:

  • знос резинової манжети;

  • пошкодження запірного клапану;

  • бак тріснув;

  • забруднився патрубок подачу прального порошку;

  • знос шлангів внаслідок тривалої експлуатації техніки.

Заздалегідь виявити передумови появи протікання вкрай складно. Тому власники пральних машин вимушені боротись з негативними наслідками перерахованих вище поломок.

Чому не обертається барабан пральної машини

Майстри підкреслюють, що існує декілька причин появи цієї несправності. Проблеми з обертанням барабана викликані:

  • перевантаженням техніки;

  • розривом ременя приводу барабана;

  • поломкою двигуна.

Детально розглянемо кожну із причин. В першому випадку відбувається скупчення білизни, яке призводить до зупинки барабана. Проблема вирішується шляхом деактивації режиму прання. Необхідно відчинити люк, щоб прибрати частину одягу. Іноді достатньо розрівняти білизну. Розрив ременя приводу найчастіше відбувається в пральних машинах Samsung та Indesit. Практика показує, що моделі з прямим приводом більш стійкі до можливого пошкодження ременя.

Якщо після запуску циклу прання барабан не обертається, а також нечутно характерного звуку роботи техніки, то це свідчить про несправність електродвигуна. Іноді барабан не обертається через пошкодження внутрішньої проводки пристрою. Обов’язково слід перевірити головний модуль управління, можливо на двигун не подається напруга. Ремонт та заміну цієї комплектуючої краще довірити спеціалістам.

Матеріал люб’язно наданий майстром сервісного центру “Львів Ремонт”

Голос Сокальщини на GoogleNews