Вихід з ладу накопичувача інформації в комп’ютері може пов’язано або з механічним ушкодженням або природним зносом. В основному жорсткі диски мають досить ніжну конструкцію, тому вони дуже вразливі. В даний час у комп’ютерах використовуються SDD та HDD диски. Сучасні цифрові носії SDD, доступні в цьому каталозі https://www.aks.ua/catalog/nakopiteli-ssd/, працюють швидше і не містять компонентів, що рухаються. Диски попереднього покоління складаються з так званих магнітних пластин, що обертаються, і зчитує голівки, які рухливі.
Симптоми поломки жорсткого диска
Пошкодження диска може виявлятися так: уповільнення роботи, зависання програм, системні помилки, раптові перезавантаження. Якщо диск вийде з ладу, доступ до вмісту може бути обмежений. Також можуть з’явитися спотворені відомості про його обсяг та проблеми з ідентифікацією обладнання в BIOS.
Причини відмови дисків у комп’ютерах
Жорсткі диски (особливо магнітні) мають у своїй конструкції дуже тендітні елементи, тому їх пошкодження зазвичай відбувається в результаті трясіння або удару під час активної роботи. Часто причиною поломки є падіння комп’ютера або увімкнення пристрою під час транспортування. Те, за яких умов використовується устаткування, має фундаментальне значення з погляду терміну служби накопичувача. Існує поширена помилка, що недіючий диск стійкий до ударів. Тим часом, саме ці фактори можуть призвести до незначних ушкоджень, які зрештою призводять до серйозної відмови.
Інше питання — диск повністю “забитий” даними. Ця проблема в основному торкається твердотільних накопичувачів, але термін служби старих типів жорстких дисків також залежить від цього. Незважаючи на те, що диски є досить герметичними пристроями, велике скупчення пилу на електронних компонентах призводить до їх перегріву та виходу з ладу. Тому рекомендується регулярно очищати ноутбуки та комп’ютери.
Відмова диска може також з’явитися в результаті заводського шлюбу, який зазвичай виникає в процесі експлуатації обладнання. Важливе значення мають якість матеріалів, які використовуються виготовлення диска, і навіть конструкція самого компонента. На жаль, користувачі не мають впливу на ці фактори, але у разі несправності відкладати відвідування сервісного центру не варто.
Важливо знати! Збій диска може статися, коли ви найменше цього очікуєте. Тому завжди варто пам’ятати про захист даних від втрати. Резервна копія допоможе відновити дані у разі пошкодження диска.