Поради

Нюанси оренди авто за кордоном

Для європейця оренда машини є звичною, повсякденному послугою. Наші співвітчизники тільки починають освоювати цей сервіс за кордоном, тому дуже часто не знають всіх його підводних каменів і нюансів.

З одного боку, наявність орендованого автомобіля дає мандрівникові свободу пересування та можливість самостійно планувати маршрут. З іншого боку, подорожуючи за кордоном, потрібно враховувати нюанси оренди машини, а їх насправді дійсно багато. Ми розглянемо лише основні.

Вибір компанії-орендодавця

Взяти транспорт напрокат можна у 3 видів компаній.

Міжнародна. Автомобіль можна взяти в одному офісі, а залишити його в іншому пункті прокату, місті або країні. Для таких компаній важливий їх статус і репутація. Відрізняються хорошим сервісом і високою вартістю послуг.

Місцева. У таких компаній низькі ціни і вони рідко просять залишити заставу за прокатне майно, але у них не найновіші машини, що мають досить великий пробіг. Офісів у місцевих агентств мало, тому авто потрібно повернути туди, де його брали.

Сайт-агрегатор. Вигідно брати авто на прокат в сервісі https://rentservice24.com/ukraine/kiev, який пропонує широкий вибір транспортних засобів від кращих прокатників.

Вимоги до водія

Правила оренди авто за кордоном вимагають, щоб вік водія був більше 19 років. У Польщі, Франції, Угорщини та Чехії ця послуга доступна тільки тим, кому виповнилося 21 м, але в деяких компаніях нижня вікова позначка може доходити і до 25 років. У водія повинен вже бути стаж в посвідченні водія 1-3 роки.

Ряд компаній вимагає від водіїв молодше 25 років з мінімальним стажем водіння залишити підвищений заставу або збільшують вартість прокату.

Загальні умови прокату автомобіля

Щоб орендувати авто, потрібно обов’язково підписати договір на станції прокату. Вкрай важливо прочитати всі умови прокату і попередньо оглянути обраний автомобіль на предмет пошкоджень. Якщо вони є, це потрібно зафіксувати в акті передачі машини.

Іноземні компанії надають повністю заправлену машину, і повернути її потрібно з повним баком. За кожен недозаправленний літр прокатник може утримати кошти з залишеного застави. Якщо ви оформляєте прокат автомобіля для тривалої поїздки, обов’язково вибирайте тариф з безлімітним пробігом, уточніть інформацію про вашу відповідальність за транспорт і про можливість додаткового страхування.

Надійніше і вигідніше бронювати авто заздалегідь на сайті прокатника або через компанію-агрегатора RentService24, тоді ви точно отримаєте обраний автомобіль і не будете витрачати час на формальності.

Голос Сокальщини на GoogleNews