Поради

Ноутбук не включається. Що робити?

Ситуація, коли лептоп не включається, далеко не рідкість. Навпаки, такий збій спостерігається і серед інших найбільш поширених портативних пристроїв. Однак користувачам потрібно розуміти, що причин такої поведінки пристрою може бути кілька. Деякі з них досить просто виправити, інші ж, навпаки, зажадають замінити відеокарту або навіть плату управління повністю. У нашому керівництві ми розберемося, що робити, якщо при включенні ноутбука бачимо тільки темний екран.

Допоможіть, ноут не починається!

Натискаємо кнопку «Power», очікуємо і … лептоп не включається. Зазвичай, якщо обладнання не подає ознак життя, а ми намагаємося знову і знову, то настає відчуття паніки і розгубленості. Розслабтеся і не турбуйтеся, а краще спробуйте знайти причину і усунути її.

Низький заряд батареї в ноутбуці

Перш за все, необхідно почати з виключення очевидних причин. Відсутність реакції на кнопку включення може бути викликано повною розрядкою батареї. Тому необхідно підключити адаптер змінного струму. Якщо акб повністю справний, то через деякий час лептоп запуститься, якщо ж ні, то доведеться зайнятися пошуком нової батареї в каталозі https://www.aks.ua/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/.

мережева зарядка

Необхідно ретельно перевірити адаптер і роз’єм живлення ноутбука, і навіть електричну розетку. Нам потрібно оглянути кабель на предмет пошкоджень, зносу і відсутність контакту в роз’ємі комп’ютера. Якщо є така можливість, то варто спробувати запустити ноутбук на іншому батарейному блоці або зарядці. Часте використання недорогих або “піратських” БП може стати причиною плавлення гнізда блоку харчування внаслідок високих температур або коротких замикань.

Коли комп’ютер все ще не працює

Однак, якщо ноутбук як і раніше не включається, вам потрібно шукати причини, не пов’язані джерелом струму. Послухайте, як реагує ноутбук на кнопку включення. Зверніть увагу, чи запускаються жорсткий диск і кулери. Переконайтеся, моргають чи світлодіоди, що підтверджують запуск комп’ютера. Дуже часто, якщо чутна робота деяких компонентів лептопа, а при цьому екран залишається темний, то це може свідчити про вихід з ладу відеокарти.

Ремонт або заміна?

Однак чи завжди необхідно замінювати материнську плату в цьому випадку? Іноді варто просто полагодити або відновити його. Вартість заміни основної плати на нову зазвичай становить кілька тисяч гривень, а ремонт обходиться 3-4 рази дешевше. Звичайно, все залежить від конкретного випадку і шкоди. Однак в разі виходу з ладу материнської плати варто розглянути різні рішення.

Голос Сокальщини на GoogleNews