Поради

Новий MacBook Pro 14: коротко про головне

На другій осінній презентації Apple представили кілька нових пристроїв, серед яких найбільший інтерес представляє оновлена ​​лінійка MacBook Pro 2021 14. Для тих, хто не зрозумів – це спадкоємець традиційної лінійки MacBook Pro 13, тільки зі збільшеною діагоналлю за рахунок зменшення рамок навколо матриці. Габарити пристрою при цьому залишилися майже такими ж, як і у попередника:

 • товщина – було 1.56 см, стало 1.55 см;

 • довжина – було 30.41 см, стало 31.26 см;

 • ширина – було 21.24 см, стало 22.12 см.

Вага пристрою при цьому збільшилася на 200 грам – з 1.4 кг до 1.6 кг. У цьому матеріалі ми розповімо про основні зміни і покращення в порівнянні з тогорічними моделями макбуків по частині апаратної конфігурації.

SoC Apple M1 Pro – ще більш швидкий та потужний

Чіп M1 Pro відкриває принципово нові можливості для професіоналів, що працюють з графікою і іншими ресурсоємними додатками. Система на кристалі M1 Pro включає три ключові компоненти:

 1. 8/10-ядерний центральний процесор. Потенційні покупці можуть вибрати найбільш підходящу конфігурацію – з 8-ядерним або з 10-ядерним CPU. У першому випадку вони отримають приблизно на 40-50% вищу продуктивність у порівнянні з M1 минулого року. У випадку з 10-ядерним процесором продуктивність збільшиться на 70%.

 2. Графічний прискорювач з 14/16 ядрами.

 3. 16-ядерна система Neural Engine – цей нейронний процесор значно прискорює виконання всіх завдань машинного навчання і штучного інтелекту.

Пропускна здатність підсистеми пам’яті для MacBook Pro 14 становить 200 Гб/с, що в кілька разів більше в порівнянні з торішніми моделями. У базовій комплектації макбук поставляється з 16 ГБ об’єднаної пам’яті, але при необхідності можна замовити також конфігурацію з 32 ГБ пам’яті на борту. А якщо покупець вирішить вибрати макбук в максимальній конфігурації з чипом M1 Max на борту, то обсяг пам’яті можна буде збільшити до 64 ГБ, що для деяких фахівців критично важливо.

Крім продуктивності, Apple реалізували ряд інших поліпшень:

 1. Оновлені дисплеї, створені із застосуванням технології LTPO – тепер вони підтримують змінну частоту оновлення від 10 до 120 Гц, за рахунок чого забезпечується неперевершена плавність роботи інтерфейсу. Матриці в MacBook Pro 14 оснащені інноваційним підсвічуванням mini LED, яке забезпечило збільшення яскравості до 1000 ніт в стандартному режимі і до 1600 ніт в режимі HDR.

 2. Система охолодження стала на 50% більш ефективною завдяки 2 кулерам, які обертаються практично безшумно завдяки гідродинамічним підшипникам.

 3. Збільшено час автономної роботи, додана підтримка швидкої зарядки. Новий MacBook Pro 14 здатний пропрацювати до 17 годин в режимі відтворення відео. І при цьому він підтримує швидку зарядку потужністю 96 Вт, яка дозволяє суттєво скоротити часові витрати на простоювання біля розетки.

 4. Веб-камера FaceTime тепер підтримує роздільну здатність 1080p.

 5. Apple позбулися сенсорного тачбара, замінивши його функціональними клавішами.

І до всього іншого, в MacBook Pro 14 2021 року встановлено найшвидший і технологічний SSD в історії – він забезпечить до 7.4 ГБ/с швидкості зчитування і запису, що приблизно в 2 рази більше у порівнянні з твердотільними накопичувачами минулого року. Максимальний об’єм SSD може досягати 8 ТБ, в залежності від обраної конфігурації.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.