Поради

«Нива СК 5»: несправності зчеплення, способи їх усунення і правила експлуатації техніки

Комбайни «Нива» є еталоном вітчизняної сільськогосподарської техніки. Машини цієї марки вважаються одними з найбільш практичних і надійних. Для збірки комбайнів використовуються якісні та міцні комплектуючі деталі, що забезпечують максимальну довговічність.

Але якими б надійними не були комбайни, з часом їх вузли і агрегати почнуть зношуватися. Це природний процес, якого не уникнути. Більш прискореного зносу сприяють неправильна експлуатація та некваліфіковане технічне обслуговування. І в першу чергу, як правило, страждає саме зчеплення. Основні неполадки цього вузла розберемо нижче.

Основні причини пробуксовки і способи їх усунення

Через що зчеплення може буксувати:

  • Відсутність вільного ходу. Необхідно внести корективи педалі відповідно до параметрів, зазначеними в брошурі.
  • Замаслення фрикційних накладок. Для усунення проблеми потрібно промивання виробів. Також потрібно визначити і усунути причину замасливания. Попадання мастила на накладки може бути обумовлено виходом з ладу манжети клонували в результаті природного зносу або несправністю ущільнювача, розташованого на соединителе корпусу.
  • Вихід з ладу натискних пружинних елементів. Необхідно провести діагностику і поміняти зношені деталі.
  • Несправність фрикційних накладок, розташованих на ведених валах. Потрібно діагностика стану дисків. При критичному зносі запчастини змінюються.

Поява ривків при вичавлюванні зчеплення може бути обумовлено ослабленням заклепок, які фіксують накладки веденого вала. Диск підлягає діагностиці та ремонту. Також проблема іноді пов’язана з втратою пружності пружин або їх несправністю. Потрібно розбір механізму для виявлення дефектних деталей.

При виконанні ремонту запчастини до комбайна Нива СК 5 купуються тільки в перевірених магазинах. Термін служби оригінальних деталей завжди вище, ніж у дешевих комплектуючих. При відсутності досвіду ремонт необхідно довіритися професіоналам. Некваліфіковане втручання в роботу техніки може призвести до серйозних несправностей.

Правила експлуатації сільськогосподарських машин

При використанні комбайнів не допускається:

  • Самостійна зміна конструкції агрегатів і механізмів. Також не можна втручатися в роботі електричної і гідравлічної системи без узгодження з виробником.
  • Використання техніки, якщо в гідробаку недостатньо мастила.
  • Застосування в гідравлічній системі відпрацьованої мастила або суміші масел.
  • Експлуатація машини з порушеними блокуваннями.
  • Самостійне забурюються коронку або різати забій в режимі роботи прискорення ходу.
  • Експлуатація машини з несправними або пошкодженими різцями.
  • Виконання будь-яких маневрів, якщо гідроопори комбайна опущені на землю.
  • Використання техніки на ділянках з гірничо-геологічними порушеннями без допомоги машиніста. Причому важливо, щоб фахівець знаходився праворуч від комбайна.

Як тільки комбайн пройде перші 50 метрів, необхідно виконати зупинку і перевірити якість затяжки всіх болтових з’єднань. При необхідності проводиться підтяжка. Всі дії повинні фіксуватися в спеціальному формулярі. Болтові з’єднання потрібно періодично контролювати і при необхідності затягувати.

Якщо техніка зупиняється на якийсь час, штоки гідравлічних циліндрів не варто залишати відкритими. Вони повинні бути втягнуті або приховані, це дозволить запобігти передчасному поява корозії. Поширення іржі на штоках призведе до їх передчасного зношування.

Правила монтажно-демонтажних робіт

При їх виконанні потрібно:

  • Забезпечити якісне освітлення робочих місць. У оператора повинен бути допуск, що дозволяє управління технікою. При виконанні пуско-налагоджувальних робіт та експлуатації необхідно забезпечити телефонний зв’язок з співробітниками.
  • Перед початком робіт потрібно діагностика справності і працездатності інструменту.
  • З ділянки можливого падіння вантажу потрібно видалити всіх співробітників.
  • Не допускається захаращення проходу по обидва боки машини.

При запуску двигуна комбайна спочатку включається магнітний пускач, розташований в треку. Потім активується система зрошення, важіль магнітної станції перекладається в відповідне положення. Необхідно включити роботу помпи зрошення і вентилятора. Потім подається попереджувальний сигнал, активується конвеєр і електричний мотор виконавчого агрегату.

Голос Сокальщини на GoogleNews