Поради

Основні правила вибору стенду розвал сходження

Стенд розвал сходження є базовим обладнанням, яке використовується в автосервісах і СТО для коригування кута нахилу коліс. Діагностику на ньому проходять усі транспортні засоби з метою поліпшення керованості автомобілем і підвищення безпеки їзди. Такі пристрої розрізняються за способом реалізації основної функції і технічним можливостям. Щоб покупка була виправданою, розглянемо які типи подібної техніки найбільш поширені.

Що таке стенд розвал сходження і яким він буває

Устаткування такого типу використовується для повної діагностики геометрії коліс, а також вирівнювання їх в правильне положення. Найчастіше такі неполадки виникають через ремонт окремих деталей, або їх повної заміни, наприклад: амортизаторів, гуми, пружин. Завдяки такому стенду визначається поточний стан коліс щодо осей. Виходячи з отриманих даних, його можна порівняти з базовим і виставити в правильне розташування.

За типом стенду розвал-сходження розрізняють три основні види:

  • лазерне;
  • датчикову;
  • 3D.

У лазерних різновидах агрегатів вимір відбувається за допомогою проектування лазерного променя і зчитування даних по обидва підвісок. Цей варіант прийшов на зміну більш повільного оптичному обладнанню, однак по точності показань на сьогоднішній день поступається сучасним 3D-моделей.

Принцип роботи останніх полягає в аналізі переміщення закріплених на колесах авто контрастних мішеней і показників датчиків (всього їх може бути від 2 до 8).

Вибудовувана модель дозволяє отримати максимально точні дані про поточний стан коліс і їх відхилення від норми. Робота такого стенду видає мінімальні похибки, в порівнянні з пристроями аналогічного плану, однак значно перевищує їх в ціні.

Конструкція агрегату датчикову типу являє собою комп’ютерний блок з ПО, інфрачервоними датчиками і CCD-матрицями.

Що врахувати при виборі стенду розвал-сходження

Спочатку вибір такого обладнання повинен відповідати типу обслуговуваних авто. Для вантажного транспорту підійдуть моделі датчикову типу, оснащені 4 або 6 датчиками. Для легкових автомобілів можна розглядати покупку будь-якого типу пристроїв, орієнтуючись на цінник, кількість сенсорів і зручність експлуатації того чи іншого різновиду техніки.

Також враховується особливість балки (фіксована або поворотна), що впливає на робочу площу приміщення автосервісу.

Голос Сокальщини на GoogleNews