Головна / Поради / Основні правила вибору стенду розвал сходження

Основні правила вибору стенду розвал сходження

Стенд розвал сходження є базовим обладнанням, яке використовується в автосервісах і СТО для коригування кута нахилу коліс. Діагностику на ньому проходять усі транспортні засоби з метою поліпшення керованості автомобілем і підвищення безпеки їзди. Такі пристрої розрізняються за способом реалізації основної функції і технічним можливостям. Щоб покупка була виправданою, розглянемо які типи подібної техніки найбільш поширені.

Що таке стенд розвал сходження і яким він буває

Устаткування такого типу використовується для повної діагностики геометрії коліс, а також вирівнювання їх в правильне положення. Найчастіше такі неполадки виникають через ремонт окремих деталей, або їх повної заміни, наприклад: амортизаторів, гуми, пружин. Завдяки такому стенду визначається поточний стан коліс щодо осей. Виходячи з отриманих даних, його можна порівняти з базовим і виставити в правильне розташування.

За типом стенду розвал-сходження розрізняють три основні види:

  • лазерне;
  • датчикову;
  • 3D.

У лазерних різновидах агрегатів вимір відбувається за допомогою проектування лазерного променя і зчитування даних по обидва підвісок. Цей варіант прийшов на зміну більш повільного оптичному обладнанню, однак по точності показань на сьогоднішній день поступається сучасним 3D-моделей.

Принцип роботи останніх полягає в аналізі переміщення закріплених на колесах авто контрастних мішеней і показників датчиків (всього їх може бути від 2 до 8).

Вибудовувана модель дозволяє отримати максимально точні дані про поточний стан коліс і їх відхилення від норми. Робота такого стенду видає мінімальні похибки, в порівнянні з пристроями аналогічного плану, однак значно перевищує їх в ціні.

Конструкція агрегату датчикову типу являє собою комп’ютерний блок з ПО, інфрачервоними датчиками і CCD-матрицями.

Що врахувати при виборі стенду розвал-сходження

Спочатку вибір такого обладнання повинен відповідати типу обслуговуваних авто. Для вантажного транспорту підійдуть моделі датчикову типу, оснащені 4 або 6 датчиками. Для легкових автомобілів можна розглядати покупку будь-якого типу пристроїв, орієнтуючись на цінник, кількість сенсорів і зручність експлуатації того чи іншого різновиду техніки.

Також враховується особливість балки (фіксована або поворотна), що впливає на робочу площу приміщення автосервісу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 + nine =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!