Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Особливості проведення оцінки землі в Україні

Земля — унікальний об’єкт нерухомості, попит на який різко зріс після проведення земельної реформи. Відкриття ринку дало багато нових можливостей українцям. Саме тому велика кількість громадян вирішила дізнатися, а скільки коштує земля. Ось чому експертна оцінка земельної ділянки в Україні — одна з найзатребуваніших послуг.

Також актуальним питанням є те, де можна замовити цю процедуру. Можемо впевнено сказати, що оцінка в компанії Парето — це швидко, професійно та вигідно. Команда працює на українському ринку вже понад 10 років, тому знає всі тонкощі та нюанси.

Нормативна й експертна оцінка землі

Дуже часто власники земель плутають нормативну й експертну оцінку. Хоча це має дуже важливе значення. Саме тому пропонуємо вам розібратися в цьому питанні.

Якщо говорити про нормативну оцінку земельної ділянки, то в цьому випадку встановлюється вартість землі відносно її якості. За допомогою нормативних даних можливо встановити податок на землю та ставку орендної плати.

Натомість експертна оцінка земельної ділянки відображає ринкову вартість землі на момент проведення розрахунку, враховуючи всі особливі характеристики об’єкту. Така оцінка може знадобитися під час укладання договорів, що передбачають перехід права власності.

Яким чином оцінити земельну ділянку?

Сьогодні кожен кваліфікований фахівець дотримується чіткого плану проведення оцінки. Одним з етапів є визначення найбільш ефективного та раціонального методу. Це необхідно для того, щоб врахувати всі особливості об’єкта та встановити реальну ринкову вартість.

На практиці виокремлюють три методи оцінки, а саме:

  1. Прибутковий підхід. Головна його мета — це встановити, який дохід можна буде отримати від конкретної земельної ділянки. Таким чином порівнюється реальний прибуток із запланованим.
  2. Порівняльний підхід. У цьому випадку експерт детально вивчає ринок, підбирає аналогічні об’єкти та порівнює їх вартість з вартістю об’єкта оцінки. Тут важливо враховувати такі фактори, як район знаходження земельної ділянки, її загальну площу, а також якість ґрунта.
  3. Підхід, який спрямований на розрахунок залишку землі. Фахівець встановлює, скільки було затрачено коштів на покращення стану землі. До процесів покращення можна віднести штучну заміну землі, внесення добрива або меліорацію.

Бувають випадки, коли декілька методів поєднується. Усе залежить від кожної ситуації та вимог власника землі.

Якщо ви бажаєте дізнатися більш докладно про процедуру оцінки земельної ділянки, радимо звернутися до експертів за консультацією. До речі, у компанії Парето така послуга є безкоштовною. Тому залишайте заявку й отримайте відповіді на всі ваші запитання.

Exit mobile version