Правильно встановлений фундамент — гарантія безпеки та надійності вашого будинку. З практики очевидно, що помилки, допущені під час будівництва або експлуатації, є причинами виникнення тріщин і обвалень стін, перекосів і осідання будинку. Особливо, якщо ґрунт, на якому будують будинок — проблемний. До таких видів ґрунту можна віднести: піщаний, торф’яний, глинистий. Встановлення на такій землі стрічкового фундаменту загрожує проблемами в майбутньому. Пальово-гвинтовий фундамент вирішуватиме це завдання.
Монтаж палів для фундаменту
Вважається, що сваї для фундаменту можна встановити самостійно і це насправді так. Для його встановлення не буде потрібно великих трудовитрат і часу, а відповідно, і великого бюджету. Фундамент встановлюється вручну або за допомогою спеціального інструменту для загвинчування паль.
Яке саме вам знадобиться обладнання, залежить від масштабу вашої споруди, проєктного плану та виду паль по діаметру й обраній довжині. Для невеликих будівель можна обійтися ручними інструментами, а ось для зведення будинку вам точно знадобиться технічне обладнання.
Для початку вам потрібно буде виявити всі параметри та визначити місце встановлення паль. До початку робіт виявити місця, де закладений трубопровід і кабелі за допомогою спеціального обладнання, щоб не завдати шкоди. Встановлення пальового фундаменту в щільній забудові з насиченою системою комунікацій є однією з переваг цього методу.
Далі, місця для паль позначаються кілочками, потім підготовляються приямки або буряться невеликі свердловини. Одній людині встановити палі навіть для невеликої будови не вдасться, мінімальна кількість робітників — два, для більших об’єктів і роботи на складному ґрунті — мінімум чотири плюс професійне обладнання. З цим питанням можна звернутися до Ефектбуд. Важливою умовою для вкручування палі є дотримання її вертикального положення.
Переваги
До основних переваг пальово-гвинтового фундаменту можна віднести таке:
- Можливість встановити фундамент навіть у місцях із розвиненою інфраструктурою та при збереженні природного ландшафту.
- Відсутність необхідності в проведенні земельних робіт.
- Встановлення фундаменту на проблемному ґрунті з гарантією стійкості та довговічності споруди.
- Економія бюджету.
- Швидкий монтаж.
- Сейсмостійкість.
- Можливість встановлення фундаменту на місцевості з перепадами висот.
- Можливість самостійного встановлення фундаменту для малих споруд.
Після встановлення, палі готові до заявленого на них навантаження. Такий фундамент на гвинтових палях універсальний, тож в майбутньому можна виконати прибудову.
Усі вищевказані переваги цього методу спорудження фундаменту виводять його на перший план серед популярних видів фундаменту.