Поради

Переваги та особливості сендвіч-панелей

Сендвіч-панелі – затребуваний будматеріал, який застосовується при зведенні різних споруд. Вони за багатьма параметрами перевершують інші матеріали і вважаються відносно бюджетними.

Що таке сендвіч-панелі?

Сендвіч-панелі складаються з декількох шарів. Технологія їх виготовлення істотно вдосконалена. Один з прошарків – утеплювач, що забезпечує відмінну теплоізоляцію будівель. Тришарові конструкції прекрасно себе зарекомендували.

З’єднуються панелі за допомогою пресування холодним або гарячим способом. Перевірена технологія виготовлення наділяє конструкцію оптимальними характеристиками міцності і тривалим терміном експлуатації.

Навіщо потрібні панелі?

Сендвіч-панелі мають широку сферу використання. Це відмінне рішення для конструювання швидкомонтованих будівель. На їх основі будують:

 • склади;
 • ангари;
 • торгові приміщення;
 • автомийки.

Застосування даного матеріалу дозволяє скорочувати терміни будівництва і зменшувати витрати.

З їх допомогою монтують господарські будівлі, приміщення під офіси. Головне – правильно підібрати матеріал за призначенням.

Які бувають панелі?

Сендвіч-панелі відрізняються призначенням і наповнювачами. Вони бувають:

 • Фасадними.
 • Стіновими.
 • Покрівельними.

Термін служби всіх типів сендвіч-панелі досить значний. Даний матеріал витримує значні експлуатаційні навантаження. На його основі можна зводити не тільки одноповерхові, але і багатоповерхові будівлі.

Переваги панелей

Численні позитивні характеристики сендвіч-панелей зробили їх надзвичайно затребуваними. Перелік основних достоїнств включає:

 1. Легкість.
 2. Відмінні теплоізоляційні властивості.
 3. Стійкість до займання.
 4. Широку кольорову палітру.
 5. Гігієнічність.
 6. Хороші звукоізоляційні властивості.

Покрівельні і фасадні сендвіч-панелі несприйнятливі до руйнівної дії природних чинників. Вони стійкі до появи грибка і цвілі, за теплоізоляційними властивостями перевершують багато інших утеплювачі.

Будинки, сконструйовані на основі даного матеріалу, що не потребують посиленого фундаменту. Таким будівлям не потрібна додаткова обробка, що сприяє економії.

Сендвіч-панелі для даху та стін зручно монтувати, транспортувати і зберігати. Панельні листи відповідають протипожежним стандартам, їх можна застосовувати в приміщеннях різного призначення, вони не пропускають всередину сторонні шуми.

Сендвіч панелі

Наповнювачі швидкомонтованих матеріалів

Найпопулярніші наповнювачі для сендвіч-панелей – це:

 • базальтова вата;
 • скловолокно;
 • поліпропілен.

Кожен з перелічених наповнювачів має свої плюси і мінуси.

Базальтову вату виготовляють на основі розплавлених гірських порід. Даному матеріалу притаманні оптимальні тепло- та звукоізоляційні властивості. Його єдиний мінус – вага. Панельні листи на основі базальтової вати найпотужніші. Щоб волога не просочувалася всередину, необхідно ретельно герметизувати шви. Нехтування цією рекомендацією призведе до того, що утеплювач втратить свої якості і стане схильний до появи цвілі.

Скловолокно має властивості, схожими з мінеральною ватою. Цей наповнювач більш легкий, що відбивається на його вартості. Скловолокно має високу міцність і хороші теплоізоляційні властивості.

Найпопулярніший панельний наповнювач – поліпропілен. Він володіє комірчастою структурою, відмінними тепло- і звукоізоляційні характеристики.

Сендвіч-панелі дають можливість будувати надійні будівлі, що володіють сучасним архітектурним виглядом.

Голос Сокальщини на GoogleNews