Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Переваги використання кваліфікованого електронного підпису

Електронний підпис поступово закріплюється у професійному світі. Його численні переваги створені не просто так: скорочення часу та витрат на обробку, підвищена безпека з використанням сертифіката, що дозволяє аутентифікувати підписувача, цілісність після підписання документа, та доказова сила. Однак важливо знати, що деякі з цих переваг доступні лише з певного рівня безпеки, і що найбільш просунутий етап у цьому питанні відповідає кваліфікованому електронному підпису.

Що таке кваліфікований електронний підпис?

Регламент визначає три рівні електронного підпису, які відповідають трьом ступеням вимог, пов’язаних з ідентифікацією підписантів. Детально:

Кваліфікований електронний підпис

Кваліфікований підпис відповідає критеріям безпеки розширеного підпису: він повинен бути однозначно пов’язаний з підписувачем, дозволяти останньому бути офіційно ідентифікованим, приєднуватися до засобів перевірки, які є особистою власністю підписувача (персональний комп’ютер, телефон). На електронні засоби, клієнт отримає свої коди підтвердження під час перевірки кожного підпису, і зможе гарантувати цілісність підписаного документа.

Але кваліфікований електронний підпис додає ще два інших факта, які впливають на безпеку процесу:

Цей пристрій може бути апаратним або програмним, а також повинен відповідати низці вимог. Що стосується кваліфікованого електронного сертифіката, то його видає центр сертифікації. Це цифрова атестація, яка пов’язує дані перевірки підпису з фізичною особою. Особу заявника необхідно підтвердити заздалегідь і віч-на-віч, під час фізичної зустрічі або віддалено за допомогою програмного забезпечення для відеоконференції. При цьому кваліфікований електронний підпис також є найскладнішим рівнем підпису для впровадження (через численні перевірки, які необхідно провести) і найбільш громіздким у використанні для підписантів, які повинні спочатку отримати сертифікат. Це в обмін на високий рівень безпеки. Усі ці обмеження роблять кваліфікований підпис варіантом, який не рекомендується для частого використання, особливо коли необхідно, щоб люди за межами компанії (партнери, клієнти чи постачальники) регулярно підписували.

Випадки використання кваліфікованого цифрового підпису

Кваліфікований електронний підпис адаптований до операцій, які представляють важливі ризики або які відбуваються в суворих правових рамках (які можуть відрізнятися залежно від країни).

Exit mobile version