Головна / Поради / Пластинчастий теплообмінник SWEP і СТА для котлів під будь-які потреби: від дачі до заводу

Пластинчастий теплообмінник SWEP і СТА для котлів під будь-які потреби: від дачі до заводу

Три десятиліття минуло після розпаду СРСР, а більшість інженерних системи до цих пір не мають нормальним ККД. Для України питання стоїть руба, враховуючи нестабільні ціни на енергоносії. Коефіцієнт корисної дії систем опалення можна підвищити, якщо встановити новий теплообмінник для котла. Недорогі рішення можна пошукати у перевіреного роками успішної роботи постачальника теплоенергетичного обладнання – «Термопром». Подивимося, що вони пропонують.

Пластинчастий теплообмінник SWEP

Відразу хочемо сказати, що фірма – офіційний постачальник шведського бренду SWEP. Ефективність продукту скандинавської компанії не викликає сумніву у більшості проектувальників опалювальних систем в західній Європі. Це безумовний лідер в сегменті паяних пристосувань.

Основні переваги продукції шведського виробника:

 • стійкість до руйнування сполучних елементів, так як роблять їх з нікелю або міді;
 • компактність – вони не займуть багато місця, що дає можливість використовувати їх в обмеженому просторі. При цьому потужність зберігається, як у трубчастих аналогів;
 • простота монтажних робіт – теплообмінники шведського виробництва встановлюються за допомогою зварювання, пайки або на різьбу.
 • Варіативність монтажу – один із пріоритетних напрямків при розробці обладнання;

Міцність.

Шведи пропонують своїм клієнтам пристрої теплового обміну для наступних цілей:

 • облаштування систем постачання холодом;
 • компоновка обладнання технологічних процесів;
 • монтаж систем гарячого водопостачання;
 • облаштування теплопостачання, теплих підлог, підігрів доріжок, води в басейні;
 • монтаж вентиляційних і кондиційних систем.

До найбільш поширених, функціональним і затребуваним відносять три моделі. А саме:

 • SWEP B15. Пристрій зроблено з нержавіючої сталі марки AISI 316 і молібдену. Максимально тиск при температурі 155 ° C становить 31 бар, як в первинному контурі, так і у вторинному. При 225 ° C – 27 бар в обох контурах. Сама робоча температура пристрою коливається від -196 ° C до 225 ° C. Максимальні витрати через пристосування не може перевищувати 4 кубічних метрів. Припій виконаний з нікелю або міді. Підключення можливо через різьбу, є можливість припаяти або приварити.
 • SWEP B60. Відмітна особливість в порівнянні з вищезгаданої моделлю – можливість витрати 79 кубічних метрів на годину. В принципі цей теплообмінник аналог першого, тільки з підвищеною продуктивністю.
 • SWEP V120. Модель розроблена для успішної роботи практично з будь-середовищем. Оригінальний рельєф пластин дозволять досягти високих показників передачі тепла. Максимальні витрати – 35 кубів на годину.

Шведський виробник пропонує дуже великий асортимент теплового обладнання. Різні лінійки дають можливість підібрати пристрій під будь-які запити. Але, щоб уникнути помилки перед покупкою краще звернутися до консультанта. У них є спеціальні анкети, щоб точно розрахувати, яка модель потрібна для оптимізації саме вашого котла.

Пластинчасті теплообмінники СТА

Вітчизняний виробник пропонує класику. Розбірні пластинчасті теплообмінні пристосування для котлів складаються з набору пластин. Основа, як і у всіх аналогічних конструктивних лінійок інших постачальників. Головне, що можна виділити – метали проходять технічний огляд на відповідність хімічним складом. Відповідно якість продукту – висока, що виключає довільні деформації, особливо в місцях підключення.

Між собою пластинки з’єднані прокладками різного типу. Фіксація забезпечується опорними рамами і болтами. Український виробник пропонує класичну конструкцію в різних модифікаціях.

У виборі виходити потрібно з необхідної потужності пристосування. Прикинути, яка модель підійде, допоможуть спеціальні анкети. В принципі модельний ряд дозволяє вибрати будь-який теплообмінник.

Потрібно сказати, що можна підібрати модель з умовною DN 25-300 на фланець, різьблення або спеціальне з’єднання. Довжина – від 0,5 до 4 м, ширина – 0,18-1,03 м. Максимальна кількість пластин коливається від 90 до 600 в залежності від моделі. Найбільший допустимий витрата – від 15-1550 кубів – розкид серйозний, можна вибрати, куди завгодно.

Підведемо підсумки

Для оптимізації систем опалення, паротрубном установок ідеально підходять пристрої пластинчастого типу. Для модернізації можна використовувати найбільш ефективні і затребувані теплообмінники СТА і SWEP. Вибір потрібно робити з урахуванням специфіки об’єкта, де буде монтуватися або оптимізуватися опалення.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!