Поради

Поради щодо протидії хронічній втомі

Часто люди не надають уваги своїй завантаженості протягом дня та рівню втоми. Вони вважають, що це ніяк не впливає на організм та продовжують жити в шаленому ритмі. А вирішення усіх справ одночасно та недоспані ночі уже через короткий період часу можуть перетворитись в великі проблеми зі здоров’ям.

Сьогодні вчені довели, що втома – причина розвитку багатьох хронічних станів та розвитку негативних процесів в організмі. Тому кожна людина має правильно планувати свій час та керувати своїм організмом таким чином, що не перенавантажувати себе.

Щоб запобігти хронічній втомі, ось Вам поради щодо протидії хронічній втомі:

  • Плануйте свій час та навчіться виділяти основне;

Дуже часто люди страждають від хронічної втоми через неправильне планування часу та витрачання його на дрібниці. Інколи Ви витрачаєте весь час на допомогу інших, а потім недосипаєте ночі, щоб зробити усі свої справи. Або хочете встигнути усе, виконати усю роботу та взяти на себе усі обов’язки.

  • Не бійтесь відмовляти людям;

Однією з найпоширеніших проблем серед зайнятих людей є безвідмовність. Люди часто бояться та не вміють казати «ні», а інші цим користуються. Не беріть на себе чужі обов’язки та проблеми, вмійте відмовляти та розставляти пріоритети. Якщо завжди говорити «так», можна втратити свою індивідуальність та свою свободу вибору. В першу чергу, думайте про себе та власні інтереси. Це врятує Вас від надмірного виснаження та хронічної втоми.

  • Навантажуйте себе поступово;

Якщо перед Вами стоїть складне завдання, не поринайте у нього з головою одразу. Поділіть його на декілька етапів та збільшуйте навантаження поступово. Це дозволить створити цілісний процес та виробити певну витривалість у роботі. Організм по трохи буде втягуватись у процес і не сприйме його як стрес.

  • Обов’язково відпочивайте;

Якщо у Вас складний графік, напружена робота чи Ви загружені домашніми справами, обов’язково знаходьте години на відпочинок та фізичні вправи. Якщо  у Вас офісна робота, знаходьте час на природу та розминку, при фізичному виснажені обов’язково відпочивайте та проводьте час за книжкою чи шезлонгу.

Якщо Ви уже відчуваєте симптоми хронічної втоми, ні в якому разі не зволікайте. Краще одразу звернутися до спеціаліста, який оцінить Ваш стан та допоможе позбутися цієї проблеми. Тільки лікар може визначити серйозність та ступінь захворювання та порадити як діяти далі. І пам’ятайте, хронічна втома – серйозне захворювання, що потребує швидкого реагування.

Голос Сокальщини на GoogleNews