Поради

Практичні поради, як перемогти в тендері

Державні закупівлі стають все більш популярним каналом збуту для постачальників. Якщо раніше тендери вважалися прерогативою великих компаній, то сьогодні за державний контракт змагаються як малі, так і середні підприємства.

З цієї статті ви дізнаєтеся п’ять рекомендацій, які суттєво підвищать ваші шанси на перемогу в тендері.

Однак важливо з самого початку правильно сформувати свої очікування. Тендерні закупівлі вимагають певних зусиль, уважності та дисципліни.

Уважно вивчіть вимоги замовника. Дуже важливо скрупульозно прочитати всі документи, які замовник доклав до закупівлі і чітко слідувати викладеним вимогам.

Успішно складена пропозиція до закупівлі – це та, яка на 100% відповідає вимогам замовника. Все досить просто.

Якщо ж в процесі вивчення документації ви виявили, що не зможете виконати будь-яку

вимогу (нехай навіть, на ваш погляд, “незначну”) – краще залишити цей тендер і сфокусувати увагу на іншому. Так ви заощадите час, зусилля і гроші.

Заздалегідь підготуйте усі необхідні документи. Щоб все зробити максимально правильно, краще почати процес підготовки документів заздалегідь. В першу чергу приділіть час та увагу тим документам, які потрібно замовляти. Наприклад, банківська гарантія, сертифікат якості, тощо.

Якщо ви не встигнете підготувати будь-який з необхідних документів і не завантажите його в систему до закінчення прийому пропозицій, це буде приводом для дискваліфікації.

Проведіть аналіз потенційних конкурентів. Для успіху в тендері вам знадобиться відчути себе трохи в ролі Шерлока Холмса, прискіпливого в деталях і дрібницях.

Подивіться попередні закупівлі замовника. Які компанії вигравали, з якою ціною? Якщо подібних тендерів не було, подивіться аналогічні закупівлі без прив’язки до конкретного замовника.

Інформація в системі відкрита, і можна побачити ціни учасників, з якими вони спочатку “заходили” в закупівлю, а також остаточні ціни за результатом аукціону.

Запитайте аналітику проведених раніше закупівель у майданчика, з яким ви працюєте. Аналіз пропозицій учасників в системі допоможе сформувати конкурентну ціну і підвищити ваші шанси на перемогу в аукціоні.

Підготуйтеся до аукціону. Не варто недооцінювати цей етап, він дійсно важливий. Спочатку перевага на боці того, хто запропонував найнижчу ціну. Під час аукціону він буде робити ставку останнім, тому побачить ставки конкурентів.

Перед аукціоном варто розрахувати граничну ціну, нижче якої ви не будете знижуватися. Зробіть це заздалегідь. Під час аукціону можна надто захопитися та зробити невигідну для себе ставку.

На майданчику Zakupki.Prom є безкоштовний тренажер аукціонів, на якому можна потренуватися без жодних ризиків. Ви побачите, як все проходить та під час справжнього аукціону будете відчувати себе більш впевнено.

Замовляйте довідки переможця. Не варто розслаблятися, якщо ви перемогли в аукціоні і скоро підпишете договір із замовником. Згідно з новим законом, після оголошення результатів тендера, у постачальника є 10 днів, щоб подати довідки переможця.

Тому краще підготувати їх заздалегідь, щоб не порушити термінів і не потрапити під дискваліфікацію. Деякі довідки можна замовити безкоштовно в онлайн-режимі.

Наостанок також порадимо не відкладати завантаження документів на останню хвилину.

Бажаємо успішної участі в тендерах!

Голос Сокальщини на GoogleNews