Ламінат обирають передовсім за його привабливий дизайн, але не менше значення мають його експлуатаційні характеристики. Це багатошарове покриття для підлоги, основою якого є МДФ, ДСП або ДВП-плити, поєднані між собою замковими з’єднаннями.
Коротко про види ламінату: який краще купити?
Загалом, є типи з 21 по 34 клас, але три з них (21, 22 та 23) вже майже не виготовляють з огляду на низькі показники надійності. Розгляньмо найпопулярніші варіанти.
- 31 клас. Підходить для офісів з невеликою відвідуваністю, де служить близько 3-х років. В домашніх умовах здатний виконувати свої функції понад 12 років.
- 32 клас. За умови середніх навантажень експлуатаційний термін становить 5 років, в квартирі служить близько 15 років;
- 33 клас. Ідеальний вибір для облаштування підлоги в торгових приміщеннях, де постійно перебуває велика кількість людей. Якщо говорити про домашнє використання, такий ламінат можна назвати «вічним».
- 34 клас. Не використовують в приватних будинках або квартирах. Такі підлоги доречні в спортивних залах, автосалонах, на танцювальних майданчиках в закладах ХоРеКа, оскільки витримують підвищені й постійні навантаження.
Під час купівлі ламінату звертайте увагу на гарантію виробника. Фахівці радять вибирати продукцію, виготовлену з дотриманням європейських стандартів.
Головні переваги ламінату
Сучасні зразки неодмінно тестують на стійкість до перепадів температур, зносостійкість, вологостійкість, здатність протистояти тиску та забрудненням. Ще до запуску в продаж виробники перевіряють витривалість покриття під час інтенсивного пересування важких предметів, визначають здатність протистояти локальному тиску (наприклад, роликам та ніжкам меблів).
Серед переваг покриття слід назвати такі:
- не потрібно додатково обробляти поверхні після монтажу – ламінат не вимагає циклювання, шліфування або покриття лаком задля естетичності;
- матеріал демонструє стійкість до ультрафіолетового випромінювання, тому не вигорає в кімнатах, постійно залитих сонячними променями;
- традиційні забруднення поверхонь можна знімати за допомогою ацетону – дошки не страждають від впливу хімікатів;
- підлога здатна витримувати тривалі навантаження, стійка до стирання;
- ламінат не деформується і не загоряється під дією високої температури, тому відмінно підходить для «теплої підлоги».
Ще один плюс — ламінат досить вологостійкий. Є варіанти, які можна сміливо укладати приміщеннях з підвищеною концентрацією вологи.
Як обирати ламінат?
Зазвичай виробники вказують основні параметри продукції, тому помилки вибору під час ретельному вивченні характеристик трапляються рідко.
Під час покупки поцікавтесь такими особливостями:
- Зносостійкість. Зверніть увагу, що ламінат представлений в двох видах: побутовий та комерційний. До першої групи належать вироби з 21 до 31 класу, до другої — від 31 по 34-ий клас. Комерційний ламінат купують найчастіше, оскільки він служить десятиліттями, а от побутовий в магазинах можна зустріти все рідше й рідше — він втрачає свою актуальність в конкуренції з більш зносостійким продуктом.
- Дизайн. Є дуже багато варіантів: найпопулярніші з імітацією натурального дерева та інших натуральних матеріалів.
- Колір та оздоблення. Відтінків існує дуже багато: бежевий, світло-коричневий, димчастий та ін. Є глянцевий, матовий та матово-глянцевий ламінат.
- Ціна. Вартість залежить від технічних параметрів, класу, типу замкового з’єднання (lock чи click).Також на ціноутворення впливає репутація виробника.
Купити ламінат в Києві недорого цілком реально: звертайтесь в інтернет-магазин «СтарДизайн». Там представлені якісні та довговічні товари від провідних брендів. Гнучка цінова політика зумовлена багаторічною співпрацею з офіційними представниками виробників. Компанія працює на ринку понад 10 років. За цей час вона не лише вивчила потреби клієнтів, але й зуміла максимально вдосконалити сервіс.