Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Пробкова підлога – особливості укладання

Пробкова підлога – це інноваційне рішення в сегменті підлогових покриттів. Матеріал працює як термос, тобто зберігає тепло, поглинає звукові коливання та заворожує своїм привабливим природним виглядом. Ідеально підійде для міських житлових приміщень, а завдяки класичному світлому відтінку «увіллється» в будь-який дизайн кімнат. Пробкова підлога гіпоалергенна, м’яка, для оформлення дитячої просто ідеальна. Укладання не викликає жодних труднощів завдяки замковій системі.

Особливості укладання замкової пробкової підлоги

Таке покриття називають «плавучим». З’єднання панелей здійснюється способом, аналогічним монтажу ламінату – за системою «паз-гребінь». Етапи укладання наступні:

  1. Спочатку необхідно підготувати основу. Вона має бути рівною, щоб не допустити перекосу плит. На бетон укладають поліетилен та підкладку, основу з лінолеуму чи ковроліну достатньо очистити.
  2. Кріплення починають із правого переднього кута в напрямку, перпендикулярному вікну, щоб не були помітні стики.
  3. Панелі першого ряду з’єднують торцевими частинами. Їх укладають під кутом 30 градусів до попередніх. Панель обережно опускають на підлогу й фіксують за допомогою замка. Необхідно передбачити люз між підлогою та стіною 5–10 мм для розширення матеріалу.
  4. Другий ряд монтують від останньої панелі першого ряду. Укладання бажано проводити в шаховому порядку, щоб кожен другий ряд починався з обрізання панелі.
  5. За допомогою поріжка покриття кріплять у зоні дверних отворів, безпосередньо у місці стику між панелями.

Після завершення монтажу видаляють розпірні елементи. Плінтус встановлюють до стіни з обов’язковим відступом – люзом.

Як укладати клейову пробкову підлогу?

Основою може виступати дерев’яне покриття або стяжка з бетону. Необхідно, щоб підлога була рівною, без вибоїн і ямок. Для цього виконують вирівнювання цементною стяжкою з подальшим покриттям ґрунтовкою. Якщо підлога дерев’яна, її циклюють і шліфують шкіркою, зверху може бути укладена фанера.

Особливості монтажу

Монтаж клейової пробкової підлоги починають від центру кімнати. З кожного кута в діагональному напрямку простягають волосінь, щоб позначити центр.

Монтаж коркових підлог здійснюється у два етапи: спочатку одна частина кімнати, а потім інша. Наклеюють 6–8 плиток в обох напрямках під кутом 90 градусів. Потрібно відстежувати густину прилягання кожного елемента.

Ретельно проклеюють основу та тильну сторону панелей. Площа основи повинна бути більшою за розмір плитки. Потрібно дочекатись, поки клей трохи підсохне, після чого можна приклеювати плитки. Для більшої щільності прилягання використовують спеціальну гумову киянку.

Плитку з обох боків необхідно протирати від клею. Наступний ряд укладають із деяким усуненням щодо попереднього – у шаховому порядку. Підрізані плитки фіксують в останню чергу.

Exit mobile version