Поради

Протруйники насіння – як використовувати

На поверхні посадкового матеріалу культурних рослин часто присутні мікроскопічні збудники грибків і бактерії. При проростання насіння вони атакують кореневу і надземну частину рослин. Використовуючи хімічні протруйники насіння можна значно збільшити стійкість культур, захистивши їх від профільних хвороб і навали підземних комах-шкідників. Досить замочити насіннєвий матеріал на 2-4 години в розчині спеціальних препаратів, щоб зменшити вплив зовнішніх несприятливих факторів, забезпечити зародок необхідним харчуванням, підвищити життєві сили сходів.

Як використовувати протруйник насіння

Все протруйники насіння за дією і складом поділяються на фунгіцидні, інсектицидні і комбінованого впливу. Агрономи компанії “Аптека Садівника” консультують покупців про те, які препарати треба використовувати в кожному конкретному випадку.

Протруйник “АС СЕЛЕКТА” інсектицидно-фунгіцидної напрямки застосовується для обробки насіння садово-городніх культур, цибулин рослин, посадкового матеріалу картоплі. Робочий розчин готують безпосередньо перед використанням. 10 мл препарату розводять в 1 літрі води для замочування розсади. Протруювання забезпечує тривалий захист овочів від колорадського жука, капустянки, дротяників, личинок хруща. Одночасно проводиться профілактика появи парші, фузаріозу, альтернаріозу, фомозу та інших хвороб грибкового характеру. Обробка проводиться 1 раз за сезон.

Засіб “Антихрущ” – інсектицидний протруйник насіння, який захищає молоді паростки від підземних шкідників. Личинки і дорослі комахи гинуть при контакті з препаратом. Речовиною обприскують лунки і рядки перед посівом насіння, висадкою картоплі. Ефективно замочувати коріння розсади і плодово-ягідних культур перед висадкою у відкритий або закритий грунт. Досить однієї обробки, щоб гусениці совок, личинки хруща, дротяники та інші підземні шкідники не приголомшували рослини в період їх зростання до 1 місяця.

Препарат “Матадор” застосовується для протруювання матеріалу овочевих культур від широкого спектру підземних і наземних шкідників.

Препарат має наступні переваги:

  • високоефективна і надійний захист від комплексу шкідників;
  • низька норма витрати;
  • тривалий період захисної дії.

Не рекомендується обробка препаратами ранніх сортів картоплі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.