Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Причини гормональних порушень у жінок

Гормони являють собою хімічні сполуки, які виробляють ендокринні залози. Вони відіграють важливу роль у регуляції роботи організму в цілому, відповідають за контроль метаболізму, процеси росту та розвитку, міцний імунітет. Гормони транслюють сигнали між органами та клітинними структурами, завдяки чому забезпечують швидку адаптацію. Надлишок або дефіцит речовин провокує різні порушення та потребує лікарської допомоги. Поговоримо про те, як відновити гормональний фон та запобігти збою у майбутньому.

Клінічна картина

Гормональні показники залежать від фази менструального циклу: на кожному етапі відбуваються певні зміни. Також жіночий організм чутливо реагує на початок менопаузи або вагітності.

За умови дисбалансу розвиваються різні порушення, в першу чергу вони стосуються менструального циклу. Місячні стають болючими, нерегулярними, занадто рясними чи мізерними. Якщо менструацій не буває по пів року та більше, можна говорити про аменорею.

Зміни гормонального фону часто супроводжуються:

В підлітковому віці тривожним симптомом буде відсутність менструацій після 16 років та нерегулярність циклом протягом тривалого часу. Бити сполох варто при відсутності формування молочних залоз, оволосіння в статевих зонах (піхва та пахви).

Причини стану

Гормональні збої у жінок виникають з різних причин. Певний вплив має спадковість, зовнішні умови та спосіб життя. Частіше за все гормональні порушення провокують:

Гормональний фон страждає й після вагітності, пологів. Якщо ситуація в нормі, все стабілізується самостійно протягом 6-8 тижнів, але може знадобитись допомога фахівця.

Гормональні збої чинять вплив на емоційний стан жінки, можуть провокувати розвиток депресивних станів. Також вони провокують викидні на ранніх термінах, підвищують ризики поліпоза піхви, мастопатії, міоми та інших патологічних станів. Тому не варто чекати, поки все минеться самостійно – звертайтесь до лікаря. Він призначить комплексне обстеження та підбере ефективну терапію. Під час діагностики важливо точно визначити провокуючий чинник. Для цього жінка робить аналізи сечі, крові, перевіряє гормони. Не зайвими будуть УЗД щитоподібної залози, органів малого таза й мамографія. За потреби гінеколог скеровує жінку до інших фахівців.

Чим собі допомогти?

Є різні способи нормалізувати гормональний фон, головне працювати не тільки з симптомами, але й з причиною. Більшість станів коригується завдяки гормонотерапії. Потрібно переглянути звичний спосіб життя, раціон, фізичну активність, розібратись зі стресами. У будь-якому випадку потрібен індивідуальний підхід. Оскільки гормональний дисбаланс у жінок та чоловіків часто виникає на тлі дефіциту вітаміну Д, можна приймати препарат «Олідетрим». Він доступний у різних дозуваннях (600, 1000, 2000, 4000 та 10000 МО), підходить дорослим та дітям. У складі є сафлорова олія, що значно покращує рівень засвоєння.

Exit mobile version