Поради

Призначення та принцип роботи нагрівального кабелю. Особливості конструкції

Нагрівальний кабель застосовується при необхідності створення додаткового джерела тепла в умовах низьких температур. Використання обладнання можливе у житлових та нежитлових об’єктах, комунікаційних трасах. Устаткування створює підігрів у місцях прокладки, але при цьому слід враховувати конструктивні та експлуатаційні особливості.

Де потрібен і як працює?

Використання нагрівального кабелю можливе в цілій низці промислових та побутових завдань. Переважні сфери використання:

  • Створення альтернативного джерела опалення в приміщеннях з невеликою площею, наприклад, санвузли, кухні, компактні кімнати.
  • Забезпечення підігріву трубопроводів на всьому протязі або в місцях можливого промерзання. При цьому можливе використання на водопроводах, каналізації, трубах із різними технічними рідинами.
  • Додаткове постійне прогрівання заморожених або об’єктів, що знаходяться в холоді, при необхідності виконання на них різних видів робіт.
  • Захист від зледеніння води, що збирається.
  • Запобігання утворенню снігових скупчень або льоду в місцях прокладання кабелю.
  • Забезпечення збереження встановленої температури у певному об’єкті.

В основі роботи нагрівального кабелю лежить закон Джоуля-Ленца, і якщо не вникати в усі подробиці, то нагрівання кабелю та розташованої поруч поверхні відбувається через опір у провіднику кабельної продукції.

Конструкція та особливості монтажу

Характеристики нагрівального кабелю багато в чому залежать від особливостей конструкції різних типів виробу. Особливим попитом користується варіант, що саморегулюється, в будові якого можна виділити такі елементи:

  • Зовнішня оболонка, яка забезпечує захист внутрішнім конструктивним елементам від шкідливого впливу ззовні.
  • Токоведні жили, які пропускають по собі напругу від зовнішнього джерела живлення.
  • Спеціальне екрануюче обплетення, яке забезпечує захист навколишніх комунікаційних пристроїв від випромінюваних кабелем електромагнітних полів.
  • Ізоляційне покриття струмопровідних жил, яке необхідне для захисту від короткого замикання. Використовується в кабелях із вбудованою оплеткою та без неї.
  • Матриця з напівпровідника, яка відповідає безпосередньо за нагрівання.

При виборі подібного варіанта підігріву або організації опалення важливо знати, як правильно підключити нагрівальний кабель. У процесі монтажу слід дотримуватися ряду простих рекомендацій:

  • Температура навколишнього середовища під час проведення прокладання кабелю повинна становити від -15 градусів. Якщо показник нижче — необхідно проводити попередній прогрів.
  • Кріплення на поверхні необхідно виконувати таким чином, щоб не допустити пошкодження конструктивних елементів, особливо на нагрівальних ділянках. Для цього застосовуються заводські фіксатори, герметики, спеціальний скотч, хомути з контролем рівня затяжки, м’які накладки.
  • Під час формування обігрівальної сітки або траси слід забезпечити достатню площу обігріву для відповідного об’єкта. Для цього слід враховувати параметри кабелю, що використовується.
  • Під час прокладання поворотів необхідно враховувати параметри допустимого вигину, який може відрізнятися залежно від типу кабелю.
  • По завершенню монтажних робіт слід по можливості провести візуальний огляд цілісності зовнішнього ізоляційного шару. Також слід провести продзвонювання та виміри опору, після чого здійснюється пробний запуск.

Вибирати екрановані варіанти виробів слід для тих випадків, коли експлуатація кабелю планується в умовах потрапляння вологи та прямого сонячного світла. Вони мають підвищену стійкість до впливу негативних факторів і здатні прослужити довше.

Нагрівальний кабель https://electrica-shop.com.ua/kabel_nagrevatelniy є одним із варіантів організації додаткового опалення або підігріву низки комунікаційних систем. Виріб також застосовується для запобігання утворенню снігових заметів на дахах, утворення крижаної кірки на тротуарах. Для ефективної роботи достатньо правильно розрахувати потужність пристрою та провести правильний монтаж.

Голос Сокальщини на GoogleNews