Поради

Психогенная кардиалгия – причини появи, форми і способи лікування

Психогенная кардиалгия – це діагноз, який вимагає точної діагностики і індивідуальної терапії, яка буде впливати безпосередньо на причину болю.

Кардіалгія, де міокард не уражений, зустрічається досить часто. Болі в серці, відчуття тиску в лівих грудей ми зазвичай сприймаємо як серцевий напад. Однак ці симптоми можуть з’явитися і внаслідок хвороб стравоходу, легенів, великих судин або хребта. У 43% випадків хворобливі відчуття в області серця з’являються через психовегетативних розладів.

Ознаки психогенної кардиалгии

Болі можуть мати різний характер, – колючі, що стискають, пульсуючі, що тиснуть. Хворобливі відчуття можуть мігрувати по тілу, але частіше за все вони виникають в районі соска лівих грудей і верхівки серця. Вони можуть бути тривалими і короткочасними.

Приступ психогенної кардиалгии неможливо зняти за допомогою нітрогліцерину, і абсолютно не впливає на рівень фізичного навантаження. Симптоми даного захворювання з’являються в результаті панічних атак і інших психовегетативних розладів.

Найчастіше при кардіалгії психогенного характеру обстеження серця не покаже будь-яких змін або порушень в його роботі.

Існують чотири різновиди психогенної кардиалгии:

 • Людина може відчувати дискомфорт, а точніше ниючі відчуття в області серця постійно, але при цьому цілком задовільно себе почувати. Зняти симптом можна за допомогою валер’янки.
 • Печіння в ділянці серця протягом тривалого періоду. Усунути симптом можна за допомогою анальгетиків або седативних медичних препаратів.
 • Приступ болю, який поширюється по всій грудної клітки і триває тривалий період часу. Нітрогліцерин і валідол не допоможе зняти больові відчуття.
 • Короткочасна біль, тривалістю від 2 до 20 хвилин. При прийомі валідолу і нітрогліцерину знімається протягом 2-5 хвилин.

Перші дві форми дуже характерні для психогенної кардиалгии, а ось 3 і 4 можна сплутати з серйозними захворюваннями серця. Дане захворювання може маскуватися під стенокардію, і навпаки. Адже відчуття при інфаркті дуже схожі, тому зробити повну діагностику і обстежити свій організм вкрай важливо.

Якщо повне обстеження показало, що міокард повністю здоровий, то найчастіше лікарі встановлюють діагноз «психогенна кардиалгия», призначаючи персональне лікування психогенного болю.

Методи лікування психогенної кардиалгии:

 • Медикаментозне лікування (седативні препарати, інгібітори та ін.).
 • Психологічна терапія.
 • Аутогенне тренування.
 • Терапія у мануальщика.
 • Дихальна гімнастика.
 • Лікувальна фізкультура.
 • Медитація.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.