Поради

Ремонт або заміна: що робити, якщо ТНВД зламаний?

Що краще – ремонт паливного насоса або заміна на новий ТНВД? Спробуємо розібратися в питанні, яке турбує багатьох власників автомобілів з дизельними двигунами.

Симптоми виходу ТНВД з ладу

Відрізняють сучасні паливні насоси трьох видів: розподільні, рядні і Common Rail. Відмінності полягають в конструкції і в принципах роботи. Складнощі можуть виникати через зношування, попадання води і інших чинників. Розпізнати поломку можна за такими ознаками:

  • різке зниження потужності двигуна;
  • проблеми з запуском, нестабільна робота двигуна;
  • зростання споживання палива або нерівномірність витрати;
  • зміна кольору вихлопу.

Серед причин несправностей – заправка автомобіля низькоякісним паливом з присадками, неправильне налаштування електроніки. Як вже було сказано, до поломки може привести фізичний знос. Точну причину зараз можна дізнатися за допомогою високоточної комп’ютерної діагностики. Вона також дозволить з’ясувати, чи реально провести ремонт паливного насоса високого тиску.

Ремонт ТНВД: що він собою являє

Професійний ремонт паливних насосів проводять за спеціальним алгоритмом. У нього входять такі дії:

  • Регулювання, перевірка плунжера і електроніки. Ці дії потрібно проводити регулярно в якості профілактики. Так вдасться не допустити серйозних поломок.
  • Огляд кільцевої щілини для усунення патьоків (якщо вони є, потрібно замінити ущільнювач).
  • Розбирання насоса з продувкою і промиванням з’єднань для захисту системи подачі палива від пилу і бруду. Після майстер відкриває насос і зливає паливо.
  • Ремонтні роботи. Тут на алгоритм впливає тип поломки. Залежно від нього, можна провести ремонт, заміну запчастини або реставрацію. У будь-якому випадку буде проведена заміна плунжерній пари, будуть почищені фільтруючі сітки і головки блоку циліндра.
  • Збору і стендова перевірка. За допомогою стенда можна випробувати і налаштувати ТНВД, а також практично повністю повернути заводські характеристики насоса.

Ремонтувати або замінити?

Процес ремонту досить складний, і роботи потрібно проводити тільки на спеціально обладнаній СТО. Чи не простіше просто замінити ТНВД? За словами представників сервісу turbosto.com.ua, якісний ремонт паливного насоса – повна альтернатива заміні. ТНВД буде працювати повноцінно і довго, але при цьому власник авто заплатить набагато менше. Природно, запорукою якості є застосування надійних запчастин і висока кваліфікація фахівців.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.