Поради

Рецензія про книгу «Матильда»

Рецензія про книгу «Матильда»

«Матильда» — дитячий роман, написаний британським письменником Роальдом Далем та вперше опублікований у 1988 році. Історія розповідає про дев’ятирічну дівчинку Матильду Вормвуд з надзвичайними здібностями, яка потерпає від жорстокості батьків та директора-тирана школи.

Про автора

Роальд Дал (1916–1990) народився в Уельсі в норвезькій родині. Він провів дитинство в Англії, працював в Африці, а коли почалася Друга світова війна, Дал став льотчиком. У віці 26 років він переїхав до США, де почав писати. Так почалася довга та видатна кар’єра.

Утвердившись як письменник для дорослих, Роальд Дал почав писати також дитячі оповідання в 1960 році. Перші оповідання були написані як розвага для власних дітей, яким присвячено багато його книжок.

Зараз Роальд Дал вважається одним із найулюбленіших оповідачів ХХ сторіччя. Попри те, що він помер у 1990 році, його популярність продовжує зростати, оскільки фантастичні романи, зокрема «Джеймс і гігантський персик», «Матильда» і «Чарлі та шоколадна фабрика», захоплюють читачів різного віку.

Про «Матильду»

«Матильда» — остання дитяча книга, яку Роальд Дал написав перед смертю. Коли Дал вперше написав цю історію, героїня була злою дитиною і дуже відрізнялася від персонажа, якого знають читачі в усьому світі. Матильда — дуже доброзичлива героїня — вона обдарована, розумна дівчинка, яка сама навчилася читати та вирішує складні математичні завдання. Її батько, продавець автомобілів, і мати, одержима грою в бінго, ставляться до дитини майже так само жахливо, як мерзенна міс Транчбулл, директорка школи, яка ненавидить дітей і метає молот.

Коли Матильда зустрічає міс Хані, сердечну та милу вчительку, вона знаходить у собі внутрішню силу та використовує свій нещодавно відкритий винятковий талант, щоб виправити багато речей у своєму світі.

На сайті «Yakaboo» можна купити книгу за низькою ціною та прочитати рецензії про неї.

Чому варто прочитати книгу

Роальд Дал переносить читачів у світ однієї маленької дівчинки, яка терпить жорстокість від батька та директора школи, але має непереборну силу давати уроки доброти, сміливості та працьовитості. Поєднання прямої розмови з читачем і проникнення у свідомість своїх героїв — це класичні літературні прийоми Дала.

Ця історія надзвичайно зворушлива — дивовижне поєднання гумору, пригод і таємниці. І, як і будь-яка історія Дала, «Матильда» дає дітям сильне послання: ви можете все. Читати історію цікаво — вона захоплива та динамічна, рясніє кумедними фрагментами та приправлена великою кількістю жартів.

Купити книгу «Матильда» за прийнятною ціною читачі можуть на сайті національної книжної платформи «Yakaboo», або відвідавши магазин за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт). На полках магазина відвідувачі знайдуть багато цікавих книжок для будь-якого віку. На сайті магазина їх можна замовити з доставкою по Києву та Україні. Поставити запитання можна за телефоном: 0(800)-600-505.

Голос Сокальщини на GoogleNews