Експерти порталу Ukrainekratom розповіли про різновиди та особливості сортів кратома. Розкрили користь кожного з них і дали поради щодо правильного вживання.
Жителі Південно-Східної Азії сотнями років використовують силу листочків дерева кратом. Вони знають, що користь кратома може виражатися у знеболюванні, тонізації, підвищенні мотивації та витривалості, розслабленні, покращенні ментального стану… Для нашої культури ця рослина нова, тому варто розібратися з базовими поняттями.
Сорта кратома
Кратом може бути білим, зеленим та червоним. Втім, іноді можна зустріти заварки із сумішей різних видів. Примітно, що сорт визначається кольором прожилок листя, а от колір самих листочків дуже схожий. Тому всі заварки практично ідентичні та візуально їх не розрізнити. Справа в тому, що для їх приготування все листя ретельно висушують, а потім подрібнюють до порошку. Така форма є оптимальною для заварювання.
Щоб гарантовано купити те, що ви хочете, потрібно довіряти лише перевіреним продавцям. Незалежно від типу, краще обирати кратом вищого гатунку. У ньому немає молодого листя, яке дає нестабільний ефект і може викликати дискомфорт.
Кратом дуже складна рослина, її дія залежить від низки факторів. Але, якщо говорити коротко, то:
- червоний кратом має сильну знеболювальну та розслаблюючу дію;
- зелений кратом знеболює та тонізує організм;
- білий кратом приємно тонізує, знеболюючий ефект при цьому не такий виражений. Наприкінці фази тонізації настає коротка фаза розслаблення.
Назви кратома
Можна помітити, що кратом називають не тільки за кольором прожилок: “червоний Борнео”, “зелений рогатий”, “білий слон” … У першому випадку використовується класичний підхід, коли додатково вказують місце збору листя, наприклад, острів Борнео. Слова “рогатий” і “слон” говорять про особливості листя, а саме — форму і розмір. Є й інші типи назв, які вигадані просто для краси. У будь-якому випадку це зручно і так простіше запам’ятати сорт, який вам сподобався. Знову ж таки, якість та ефективність кратома залежить не тільки від його сорту, а й від конкретного місця збору, від правильності заготівлі сировини тощо.
Як вживати кратом
Перед вживанням кратома не зайве проконсультуватися зі спеціалістом чайного магазину, почитати описи продуктів та відгуки. Але зрозуміти саму суть цієї рослини можна тільки на власному досвіді.
Заварюють кратом, як звичайний чай — 1-2 г меленого листя заливають окропом і чекають хвилин 10-15. Смак напою є досить специфічним, тому пити його можна великими ковтками або додавати мед. А ось пити разом із заваркою чи без, вирішувати вам (є нюанси з перетравленням меленого листя і не всім це підходить). Між чаюванням потрібно робити перерву в 2-3 дні плюс іноді змінювати сорт. У такому разі в організмі не виникатиме звикання і для отримання бажаного ефекту буде достатньо тих же 1-2 г заварки.
ПС: чай кратом не рекомендують неповнолітнім, вагітним, матерям, що годують, і людям, які мають проблеми з психікою, серцево-судинною системою і ШКТ.