Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Різниця між поліпропіленовими трубами та трубами ПВХ

Технологічна еволюція сучасних матеріалів і розвиток ринку полімерів додають складнощів при виборі необхідних труб для організації систем водопостачання та монтажу. Щоб прийняти максимально ефективне системне рішення, необхідно розуміти нюанси та відмінності поліпропіленових і ПВХ труб. В цьому матеріалі розглянемо основні з них.

Труби ПВХ

Абревіатура ПВХ розшифровується як полівінілхлорид, який являє собою окремий тип вінілового полімерного матеріалу, його основу складає хлор. Заведено розрізняти два типи труб ПВХ: одношарові й багатошарові.

Труби такого типу відрізняються хорошими механічними характеристиками, але слід враховувати, що максимальна температура, яку вони здатні витримати, складає лише 60 градусів Цельсія. Сфера їх використання включає широкий список діяльності, наприклад, з їх допомогою монтуються системи зрошення, напірного водопостачання, дренажу, збору дощової води. Особливої популярності труби ПВХ набули завдяки високому рівню міцності та невеликій вазі.

Поліпропіленові труби

Поліпропіленові труби, представлені на сторінці https:/skvagina.com.ua/ua/otoplenie/truba-ppr-fitingi/truba-ppr/ характеризуються гладкою внутрішньою поверхнею, на відміну, наприклад, від стальних, що забезпечує мінімальне тертя й низький рівень перепаду тиску при розподілі транспортованих рідин.

ППР труби відрізняються високим рівнем хімічної та термічної стійкості. Вони легко монтуються методом поліфузійного зварювання та можуть використовуватися при низьких температурах.

ППР і ПВХ труби: пряме порівняння

Сировина

Основні особливості поліпропілену:

Основні особливості ПВХ:

Витрати

Кінцева ціна труб варіюється в залежності від діаметра, товщини та конкретного типу. Незалежно від вартості самого трубопроводу, слід враховувати загальні витрати в залежності від типу застосування, трудовитрат і терміну служби системи.

Монтаж

Для монтажу поліпропіленових труб використовується метод поліфузійного зварювання без використання хімічних речовин, що значно спрощує та прискорює весь процес. Окрім того, відсутність хімікатів дозволяє зберегти екологію і зменшити витрати в процесі монтажу.

Exit mobile version