Для когось рибалка стала хобі та способом веселого проведення дозвілля, для деяких людей вона перетворилася на справжній спорт. Всі, хто люблять таке заняття, розуміють, що для бажаного результату риболовлі важливо придбати якісне оснащення. Для кожного виду риболовлі необхідно підбирати своє вудилище.
Серфове вудлище: коли потрібно і яке вибрати
Тим, хто любить морську риболовлю, але не має змоги використовувати човен, варто купити серфове вудлище. Воно призначене для лову морської риби з лінії прибою. Оскільки риба не підпливає близько до берега, а вважає за краще шукати їжу на глибині, необхідно виконувати далекі закиди з великою принадою. З цим завданням «на відмінно» справляється серфове вудлище: закидає приманку на довжину до 100 м. Деякі рибалки зуміли здійснити закид до 300 м.
Вибираючи вудлище, необхідно звернути увагу на декілька критеріїв:
- довжина. Від показника залежить дальність занедбаності. Короткими називають вудилища до 3-х м, довгими – до 5 м. Короткі точніші, довгі забезпечують дальність закидання.
- Матеріал. Виробники експериментують з матеріалами вудилищ, і пропонують великий асортимент. Але в умовах морської риболовлі найкращим вибором стане скловолокно, карбон та композит.
- Буд. Швидкі точніше закидають, мають підвищену чутливість. Повільні краще використовувати для лову на живу приманку.
- Конструкція. Багато любителів віддають перевагу штекеру, оскільки це вважається захистом від того, що пісок забивається в коліна псує вудилище. Якщо для риболовлі найчастіше вибираються кам’янисті або ґрунтові береги, підійде телескопічне вудлище.
Вартість важливий фактор при виборі вудилища. Найоптимальнішими за критерієм ціна/якість вважаються вудилища зі скловолокна.