До будь-якого обладнання і пристосувань для робіт на висоті понад 1.8 м пред’являються особливі вимоги надійності. Якщо говорити про будівельні лісах, то вони повинні бути не тільки міцними, але і максимально зручними для збирання: перш за все – легка вага і прості, але надійні з’єднання. З огляду на поверховість, яка нерідко досягає 4, 5 і навіть більше ярусів, де працює ціла будівельна бригада разом з інвентарем і робочими матеріалами, конструкція повинна відповідати певним державним стандартам.
Основні вимоги
В Україні всі роботи, які передбачають використання приставних пристосувань, регулюються Правилами безпеки 7.11. Ліси будівельні повинні відповідати нормам, встановленим в 1987 (ГОСТ 27321) і 1988 роках (ГОСТ 24258), і бути інвентарними, якщо професійна діяльність ведеться в 4 і менше метрах від землі.
Більш висотний працю допускає використання неінвентарного обладнання, виготовленого за спеціальними проектами і індивідуальними кресленнями. Такі пристосування можна експлуатувати лише після отримання схвалення від спеціальної комісії. Складається акт допуску, який підписується відповідальною особою (головним інженером або главою організації).
Виробничий процес
Каркас лісів, незалежно від їх виду, збирається з металевих труб, з типорозмірами яких можна ознайомитися на сторінках сайту stremyanka.com.ua. Виготовляються вони з сталепроката. Технологія трубного виготовлення може бути різною, як і види самих труб:
- водопровідні;
- магістральні;
- або труби, виготовлені безшовним або електрозварювальних методом.
Електрозварювальний сортимент вважається найбільш поширеним варіантом. Технологія його виготовлення досить проста: нарізаються заготовки потрібного розміру, які проходять спеціальну обробку, після чого відправляються в накопичувач, де і проводиться зшивання за допомогою електричного зварювання. Це – основний виробничий етап. Далі вироби калібрують, щоб видалити задирки.
Кожна труба в обов’язковому порядку проходить контроль. Відповідність технологічним вимогам і стандартам перевіряється за допомогою спеціальної апаратури. Наявність дефектів виявляється методом візуального контролю. Якщо вироби відповідають заявленим характеристикам і відповідають вимогам ГОСТ, вони надходять у продаж.
Діяльність виробника і постачальника лісів повинна бути строго сертифікована. Це важливо, оскільки від якості виготовляється обладнання залежить життя і здоров’я людей.