Поради

Що буде з цінами на електрику у 2023 році

Електрика — важливий складник комфортного життя. Без неї важко уявити нормальне життя, адже всі гаджети, девайси, пристрої, якими ми звикли користуватися, потребують постійного струму. Також без електрики неможливо уявити сучасне виробництво. Якщо не буде електроенергії, світ порине в колапс. У зв’язку з цим багато людей запитують, що буде з цінами на електроенергію у 2023 році. Тенденція така, що ціни постійно зростають. Саме тому питання тарифів сьогодні одне з найактуальніших.

Як формуються тарифи

У групі тарифів на електричну енергію виділяється кілька категорій споживачів, які мають право розраховувати на різні ціни. До таких категорій належать інваліди, ветерани бойових дій, громадяни, що зазнали впливу радіації внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, особи, які зазнали впливу радіонуклідних викидів унаслідок аварії на Чорнобльській АЕС. Перелік таких категорій встановлено Постановою Уряду.

Водночас відповідно до Постанови Уряду щодо споживачів, які проживають у будинках із газовими плитами та приладами обліку, плата за комунальні послуги визначається з урахуванням їхнього фактичного споживання, але не вище нормативів. У певному розмірі власники квартир із газовим обладнанням повинні сплачувати за перевищення нормативів, розрахованих з огляду на дані фактичного споживання, тобто перевитрату електрики. Однак таке підвищення тарифів може бути викликане здешевленням енергоресурсів або іншими діями монополістів. Інша річ — азартні ігри. Тут усе стабільно й без змін. Перегляньте українські онлайн-казино, що пропонують вигідні умови для проведення часу.

Щоби розібратися в механізмі підвищення тарифів і визначити, чи дійсно енергетики змушені встановлювати вищу ціну на електроенергію, а отже — і на послуги з її передачі, необхідно знати, який механізм підвищення тарифів сформувався нині та які зміни відбуваються в процесі тарифного регулювання. Так, останнім часом відбулося збільшення тарифів на передачу електроенергії. Крім того, нещодавно вирішили змінити методику обчислення зростання тарифів на послуги монополій. Йдеться про те, що зростання тарифів на всі групи споживачів має бути розраховане на підставі довідника базових цін на одиницю регульованої послуги.

Що ж буде з цінами?

Прогнозована ціна на електрику в низці країн Європи буде в 10 разів вищою, ніж два роки тому. Подібну думку вже висловили багато експертів з огляду на ту інформацію, яка сьогодні перебуває в засобах масової інформації. Також додає песимізму й енергетична криза, що виникла останнім часом у Європі.

У французьких ЗМІ постійно пишуть про те, що у 2023 році обсяги постачання енергоносіїв, зокрема газу та електрики, суттєво зростуть. Це зі свого боку спричинить додаткове підвищення цін. Загалом треба бути готовими до того, що цінники наступного року дійсно зміняться й не на користь споживачів. Також відбудуться зміни в тарифах на енергоносії для промисловості.

Тенденція не сприяє зниженню тарифів, поки що в Європі спостерігається енергетична криза, яка просто не може не позначитися на споживачах. А за зростанням цін на електрику зростає і вартість продуктів.

Голос Сокальщини на GoogleNews