Поради

Що являє собою паливний насос та види ТНВД

Високий попит на дизельні двигуни визначається переліком очевидних переваг, притаманних даних агрегатів. До важливого елемента двигуна відноситься ТНДВ або паливний насос високого тиску. Від того, як працює цей вузол, залежить показник ефективної експлуатації всього дизельного двигуна.

З цієї причини необхідне правильне регулювання, своєчасне технічне обслуговування та ремонт паливного насоса.

Пристрій у вигляді паливного насоса сприяє своєчасному подачі дизеля в ємність згоряння. Особливістю дизельного агрегату є необхідність нагнітання високого тиску, за рахунок чого самозаймається пальне.

До базового вузла насоса слід віднести плунжерну пару, в основу якої входить гільза та внутрішній поршень. Враховуючи конструктивні особливості, існує кілька різновидів паливних насосів для дизельних двигунів у вигляді рядних, розподільних та магістральних варіантів. Для останнього варіанта характерне найчастіше використання на сьогоднішній день, через застосування агрегату в таких системах, як Common Rail. Незалежно від серйозних конструктивних відмінностей, розмірів та потужних характеристик, необхідно керуватися загальними правилами для виконання регулювання, технічного обслуговування та ремонту паливного насоса.

Рекомендації під час виконання регулювання ТНВД

Ремонт насосів високого тиску має виконувати професіонал, який знає особливості дизельного агрегату. Перед тим, як виконати регулювання, необхідно ознайомитися з кількома важливими правилами, які допоможуть правильно організувати технологічний процес:

насос високого тиску можна охарактеризувати як відповідальний вузол. Тому регулювати його не слід, якщо такої потреби;
для того, щоб відрегулювати насос високого тиску, необхідно використовувати відповідне обладнання, переважно виконувати роботи за допомогою спеціального стенду;
прості роботи, спрямовані на регулювання, обслуговування та ремонт ТНВС, можна виконати власними силами;
всім налаштувань ТНВД характерна зв’язок друг з одним. Тому, змінивши один параметр, результатом можуть стати змінені експлуатаційні характеристики інших вузлів.

Питання, пов’язане з ремонтом насоса високого тиску, краще довірити досвідченому фахівцю.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.