Поради

Що покриває ОСЦПВ?

Під ОСЦПВ або автоцивілкою розуміють обов’язковий поліс страхування. Кожен власник автомобіля має придбати цей поліс ОСЦПВ до реєстрації машини. Крайній термін – не пізніше, ніж через десять днів після купівлі авто. Якщо таку законодавчу вимогу проігнорувати, то перша ж зупинка водія патрульною службою буде загрожувати йому штрафом за відсутність автоцивілки.

Для чото потрібне ОСАГО?

Цей поліс потрібен, аби застрахувати відповідальність автовласника. У разі, якщо водій на своєму транспортному засобі потрапить у дорожньо-транспортну пригоду, страхова служба виплатить вартість ремонту постраждалої машини та вартість лікування водія. Окрім того, страхова компанія компенсуватиме витрати у разі пошкодження автомобілем вітрини магазину, паркану або будь-якого іншого нерухомого майна.

Проте присутність автоцивілки не гарантує повернення грошей на ремонт власної машини. Те ж стосується випадків викрадення транспортного засобу. ОСЦПВ може перекрити витрати тільки того, хто винний у аварії. Такий вид страхування не захищає водія від штрафу або від позбавлення прав за те, що водій створив аварійну ситуацію на дорозі. У такому разі водію доведеться відповідати у повній мірі відповідно до чинного законодавства.

Наприклад, якщо в ваше авто хтось в’їхав, витрати на ремонтні роботи буде компенсувати страхова компанія винуватця. У разі, якщо у транспортній пригоді винні два водії, компенсувати витрати будуть обидві компанії.

В дійсних реаліях після аварійної ситуації страховим компаніям телефонують усі ті, хто приймав участь у ДТП. Після того, як виявлять винуватця аварії, страховик оцінить завдані збитки і компенсує гроші на ремонтні роботи.

Скільки коштів можна отримати від ОСЦПВ?

ОСАГО компенсує доволі обмежений об’єм коштів. Щоб відновити автомобіль, автоцивілка покриє не більше 100 тисяч гривень. У разі завдання шкоди здоров’ю потерпілій стороні, компенсація буде удвічі більшою.

Коли будуть вияснятися масштаби збитків, враховуватиметься і фактичний знос транспортного засобу. Прийматимуть до уваги пробіг та рік випуску машини. Чим вона старше і більший пробіг, тім менша буде компенсація. Це означає, що виплачених коштів від страхової може бути не завжди достатньо. Тому недостачу у судовому порядку постраждалий може стягнути від того, хто був винен у аварії. Якщо не було заподіяно шкоди здоров’ю, страхові поліси можуть бути дійсними з Європротоколом.

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.