Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Що робити, якщо телефон упав у воду? Поширені помилки

Непередбачуване намокання мобільного гаджета є не такою вже рідкісною проблемою. Випадки, коли користувачі впускають у воду чи іншу рідину свої смартфони https://patifon.ua/catalog/smartfoni-i-telefoni мають місце доволі часто. Пропонований текст розповість, чого не можна робити у відповідній ситуації і дасть поради щодо першої допомоги «втопленому» телефону.

Хибні рішення

Насамперед візьміть до уваги моменти, які є однозначно помилковими, і можуть лише зашкодити смартфону, що намок.

Перелік дій, які категорично не варто виконувати, наводиться нижче.

  1. Вмикання телефону. У даному випадку наслідком може стати перегрів гаджета або коротке замикання, що пошкодить цей пристрій ще більше.
  2. Сушіння смартфона за допомогою фену. Гаряче повітря, що подає відповідний прилад під тиском, створює високий ризик пошкодження «начиння» гаджета, зокрема, його чутливих елементів.
  3. Механічні маніпуляції на кшталт трясіння телефоном або дуття в нього. Такі дії призводять до забивання крапель у важкодоступні зони намоченого пристрою, тобто теж погіршують його становище.
  4. Самостійна розбірка. Фахівці рекомендують негайно знімати зі смартфонів, які з необережності свого власника «пірнули» у воду, захисні чохли https://patifon.ua/catalog/chehly-telefonov-46 але в жодному разі не розбирати їх. Займатися демонтажем цих тонко влаштованих пристроїв без ризику їх пошкодження можуть лише спеціалісти профільних сервісних центрів із досвідом.

На форумах поширюється інформація щодо використання для просушування мобільного апарату рису. Деякі «всезнайки» радять класти мокрий телефон у рис – мовляв, його зерна вберуть у себе вологу, і в результаті гаджет просохне. Даний метод справді може дати позитивний результат, певна, хоч і невисока, вірогідність цього є. Але розраховувати на його стовідсоткову допомогу не варто, бо гранули здатні вбирати воду лише зовні – при цьому внутрішнє «начиння» апарата продовжить «плавати», стаючи вразливим для окислення та корозії.

Типовими є випадки, коли в результаті сушіння рисом або силікагелем (застосування таких пакетиків із коробок з-під взуття вважається альтернативним варіантом), телефон починав працювати неадекватно, із частими «підвисаннями» та гальмуваннями, або втративши функцію Wi-Fi.

Як допомогти намоклому смартфону: алгоритм дій

У випадку, коли всередину корпуса мобільного телефону потрапила вода чи інша рідина, слід діяти дуже оперативно. Робити це необхідно в наступній послідовності:

Робити це варто природним чином – застосовувати якесь обладнання або сторонні матеріали для сушіння смартфону не слід.

Найкраще – покласти мобільний пристрій на сонечко, підвіконня. Орієнтовно для висихання йому знадобиться пара діб.

Можна просто лишити гаджет у гарно провітрюваній кімнаті. Раціональним рішенням стане вмикання в ній кондиціонера з подачею холодного повітря.

Прискорити процес природного висихання апарата може видалення надлишку вологи з його видимих ділянок за допомогою повітряного балона.

Цікаві факти

Врятувати смартфон під час «утоплення» здатен спеціальний водонепроникний чохол. Матеріал, з якого виготовляється такий аксесуар, запобігає проникненню вологи всередину корпуса пристрою. У даному випадку водонепроникним бар’єром стає спеціальна мембрана захисного чохла.

За даними аналітиків, найчастіше мобільні телефони «топляться» в туалеті – упускають в унітаз їх 62% необережних користувачів. Друге місце поділяють між собою ванна та море (17 та 16% відповідно).

Найменше ризикують постраждати від води гаджети зі стандартами захисту IP67 або IP68. Зазвичай короткотривале занурення таких моделей, захищений від пилу та вологи, до виходу їх із ладу не призводить. Служать такі смартфони найдовше.

Ремонтувати пошкоджені телефони, в тому числі й ті, що падали у воду, краще не у випадкових майстрів з сумнівною репутацією, а в спеціальних сервісних центрах, де працюють кваліфіковані й досвідчені фахівці.

Exit mobile version