Поради

Що робити при захворюванні печінки

Печінка – це один з найголовніших органів нашого організму, на яку покладено фільтруюча функція. У органу є компенсаторні і регенераторні можливості, він здатний самостійно відновитися, навіть якщо 75% його гепатоцитів будуть вражені. Примітно, що у залози практично немає нервових закінчень, тому навіть при серйозному захворюванні вона не болить. Виявити проблеми з органом можна по іншим проявам, і про них слід знати, щоб не запустити хворобу і своєчасно приступити до його лікування.

Симптоматика печінкових захворювань

Вказати на те, що у людини можуть бути проблеми з печінкою здатні різні прояви, часом вони схожі з симптомами інших хвороб. Однак існують і такі, які повинні насторожити кожного і змусити звернутися за медичною допомогою. При захворюваннях залози людина може скаржитися на:

· Різке зниження маси тіла;

· Часті відрижки з гірким присмаком;

· Напади нудоти і блювоти, в тому числі і чорними масами;

· Тяжкість в області правого підребер’я;

· Розлад органів шлунково-кишкового тракту;

· Черевну водянку;

· Пожовтіння шкірних покривів, склер очей, нігтьових пластин;

· Зміна кольору сечі на темно-коричневий;

· Знебарвлення стільця;

· Утворення великих гематом і червоних плям на тілі;

· Велику судинну сітку на животі.

Вищеописані симптоми характерні для таких патологій як:

· Гепатит вірусного походження;

· Фіброз;

· Цироз;

· Жирова печінкова хвороба;

· Алкогольна хвороба;

· Рак печінки (гепатоцелюлярна карцинома);

· Печінкова недостатність;

· Гемохроматоз.

терапія

Будь-яку печінкову патологію слід лікувати, причому, чим раніше вона буде діагностована, тим краще. Бо не всі захворювання піддаються терапії.

У випадку з діагностованим вірусним гепатитом, необхідно боротися саме з вірусом, який вражає орган. При HBV, HDV для цього застосовують противірусні препарати на основі Тенофовіру. Повністю вбити збудник, як і при ВІЛ-інфекції, для лікування якої численні лікарі рекомендують Tafero Em купити, не представляється можливим, а от взяти його активність під контроль і не допустити розвитку ускладнень можна.

HCV – можна вилікувати, для цього хворим призначають нові противірусні дженерики на основі: софосбувір, Даклатасвіра, Ледіпасвіра, Велпатасвіра. Ефективність засобів становить практично 100%. Для того щоб повністю позбутися від збудника потрібно 3-6 місяців. Ліки лікують будь-генотип вірусу, для цього лікар призначає їх прийом за певною схемою.

Що стосується фіброзу, то він теж піддається лікуванню, для цього необхідно усунути першопричину його розвитку, а потім допомогти органу відновитися. Для цього лікарі призначають препарати-гепатопротектори. Одним з таких є новий комбінований засіб рослинного походження Hepasky. Цей рослинне комбіноване ліки, яке має потужний гепатопротекторним, антиоксидантну, антитоксичну, протизапальну, жовчогінну, антіанарексіческім властивістю.

Цироз – невиліковний, але підтримуюча терапія можуть поліпшити стан хворого і продовжити йому життя. Підбір схеми лікування підбирається в кожному випадку індивідуально, вона може складатися з застосування:

· Гепатопротекторів;

· Гормонів;

· Плазмаферезу.

Іноді медики вдаються до хірургічного втручання.

Дієта і інші рекомендації

Крім лікування важливу роль для людей, які страждають печінковими захворюваннями відіграє дієта. Раціон харчування повинен включати тільки легкозасвоювані продукти, корисні вітамінами і мікроелементами. З меню хворого слід виключити:

· Жирне;

· Копчене;

· Смажене;

· Гостре;

· Висококалорійне;

· Консерви;

· Напівфабрикати;

· Фаст-фуд;

· Штучні смакові добавки;

· Солодкі газовані напої;

· сире м’ясо.

Також людині необхідно споживати підвищену кількість рідини 2.5 -3 літри в день. Вести здоровий спосіб життя. Категорично не вживати алкоголь. Уникати важких фізичних навантажень і стресових ситуацій.

Голос Сокальщини на GoogleNews