Поради

Що таке корпус повітряного фільтра і як правильно його вибирати

Повітряний фільтр являє собою такий пристрій, який займається очищенням повітря, що надходить до двигуна внутрішнього згоряння, щоб згодом змішати якісну горючу суміш. Повітря, який проходить за спеціальною системою, спочатку забирається з вулиці. Відповідно, він перемішаний з дрібним сміттям і пилом. Тому в чистому вигляді його поставляти в циліндри не можна, оскільки це призведе до суттєвих пошкоджень, так само як створення неякісної суміші.

У повітряного фільтра є корпус. Саме він виконує основну частину роботи, захищає ключовий пристрій він ушкоджень. Якщо корпус виходить з ладу, його необхідно терміново міняти, оскільки самостійно фільтр не буде боротися з захистом і очищенням повітря.

Перші корпусу виготовлялися з металевих сплавів. Вони мали ціліндрообразную форму, а всередину конструкції містився сам фільтр. Сучасні корпуси роблять з високоякісного пластику. Вони захищені від гниття і іржі, але мають трохи меншу міцність, ніж у металу. Однак її досить, щоб справлятися з поставленими завданнями.

Коли потрібно міняти корпус фільтра?

Є кілька способів визначити, що потрібно міняти корпус повітряного фільтра:

  • Коли в керівництві по експлуатації вказується його ресурс. Виробник завжди дає певні рекомендації щодо того, коли потрібно міняти той чи інший агрегат технічної частини, щоб підтримувати стабільну функціональність транспортного засобу. Якщо вказується, через який час або кількість подоланих кілометрів рекомендується перевірити справність корпусу, потрібно обов’язково це виконати.
  • Коли поверхня корпусу пошкоджується. З огляду на, що основною функціональним навантаженням корпусу транспортного засобу є захист самого повітряного фільтра, то будь-які пошкодження на ньому повинні привести до заміни. В іншому випадку ви ризикуєте справністю двигуна внутрішнього згоряння, оскільки всередину камер циліндрів потраплятиме неочищений повітря. Він принесе за собою дрібні абразивні частки, пісок і сміття. Вони будуть дряпати внутрішні поверхні, стираючи захисне покриття. Згодом циліндри можуть просто вийти з ладу, і вам буде потрібно витрачати багато грошей на усунення відповідної несправності силової установки.

 

Як встановлювати корпус?

Кращим варіантом для установки корпусу повітряного фільтра стане звернення до фахівців. Сучасні моделі транспортних засобів є високотехнологічні пристрої, які швидко пошкоджуються, якщо з їх технічною частиною працює непрофесіонал. І навіть така проста робота, як заміна фільтра, може привести до більш серйозних несправностей і збільшеним потенційним витрат.

Але якщо ви все-таки вирішили самостійно займатися установкою нового корпусу повітряного фільтра, то потрібно керуватися інструкцією:

  • Для початку необхідно підготувати потрібні інструменти. Зазвичай у кожного водія, який планує певні ремонтні роботи виконувати самостійно, є чемодан з автомобільними інструментами. Його буде достатньо, оскільки процедура не відрізняється труднощами.
  • Перевірка кріплень. Якщо старі кріплення цілком збереглися, можна використовувати їх повторно. В іншому випадку їх потрібно купити. Але якщо ви купували оригінальний корпус повітряного фільтра, то всередині вже йдуть в комплекті кріпильні компоненти.
  • Від’єднання кріплень. Корпус закріплюється до кузова двома кріпильними елементами, а третє розташоване ззаду, з боку акумулятора.
  • Демонтувати старий корпус. Далі з нього потрібно дістати фільтр, перевірити його справність і якість. Якщо є забруднення, їх потрібно очистити. Якщо ж сам фільтр пошкоджений, потрібно купити новий пристрій.
  • Вставити в корпус фільтр після чистки, або придбання нового компонента.

Завершальним етапом стане установка фільтра спільно з корпусом на колишнє місце. Необхідно чітко слідувати зворотної інструкції. Якщо ви правильно вибрали корпус, то він буде встановлений в штатне місце. Якщо ж корпус не поміщається, або не збігаються кріпильні елементи, тоді ви купили неправильне влаштування, і встановити його на ваш транспортний засіб не вдасться.

Голос Сокальщини на GoogleNews