Поради

Що таке мостовий кран?

Незліченні компанії в обробній промисловості і будівництві покладаються на крани мостового типу для підйому важких речей і транспортування матеріалів. Вони мають дуже міцну конструкцію з високим рівнем стандартизації, що робить їх дуже модульними і адаптуються до будь-яких потреб, високонадійними компонентами і доступними для широкого спектра застосувань. Давайте ж докладніше розглянемо про крани мостові: що це за пристрій і принцип його роботи.

Основні компоненти та їх взаємодія

Металоконструкція крана мостового типу, являє собою рухливу балку, яка працює у верхній частині приміщення над головою. Це дозволяє переміщати вантаж по трьох осях в будь-яку точку робочого простору. На додаток до мосту система включає в себе візок і підйомник, які можуть переміщатися по всій його довжині. Візок рухається з боку в бік, несучи з собою підйомник. Вони досить прості на вигляд і можуть використовуватися для перевезення матеріалів і переміщення їх по цеху або майстерні, що часто допомагає піднімати і розміщувати проблемні або незручні матеріали.

Двома основними конфігураціями кранової металоконструкції є:

  • однобалковий міст;
  • двобалочний.

Оскільки існують такі моделі, які можна використовувати як усередині, так і зовні, де воно може зберігатися або використовуватися протягом деякого часу на відкритих майданчиках, то крани мостового типу виготовляються з міцного металу, який не схильний до іржі або корозії.

Безпечна робота крана

Це є питанням першорядної важливості. Навіть з цим обладнанням безпека починається з оператора. Всякий раз, коли виникають сумніви щодо правильності роботи кран, оператор повинен зупинити механізм, повідомити про проблему і не експлуатувати обладнання до тих пір, поки він не переконається в тому, що проблема усунена.

Оператори повинні бути знайомі з основними частинами крана. Співробітники повинні пройти практичне навчання, прочитати всі навчальні матеріали та добре знати функції управління пристроєм і його руху. Він повинен перевіряти всі елементи управління системи на початку кожної зміни і повинен виконувати перевірку при обході, щоб знайти незакріплені або пошкоджені деталі перед початком роботи.

Існує безліч факторів безпеки роботи мостових кранів, які слід враховувати оператору:

  • Коли навантаження наближається до номінальної вантажопідйомності, то він повинен перевірити підйомні гальма, піднявши вантаж на кілька дюймів і застосувавши гальма.
  • Навантаження не повинні переноситися над головами робітників.
  • Крани не використовуватися для бічної тяги.
  • Оператор ніколи не повинен піднімати два окремо обладнані вантажі одночасно.

Загальні запобіжні заходи при експлуатації мостового крана допоможуть уникнути нещасних випадків на вашому виробництві, а численні докладні стандарти безпеки, що стосуються проектування, монтажу, експлуатації, перевірки, технічного обслуговування і ремонту, краще всього довірити різним державними органами і професійними організаціям.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.