Поради

Що таке «зелений» тариф?

Традиційні енергоносії в основному відносяться до поновлюваних ресурсів, відповідно, вони з кожним роком дорожчають. З цієї причини все більш актуальним стає придбання сонячних панелей для приватних будинків. Інша причина установки геліосистем полягає в тому, що вони не виділяють шкідливі речовини в атмосферу.

Головним покупцем в даному випадку є держпідприємство «Енергоринок», а продавцем – приватна особа, яке встановило у себе вдома автономну сонячну електростанцію. З цієї причини «зелений» тариф і домашні геліоустановки вигідні для звичайного користувача.

Правове врегулювання питання

Розберемося, як саме працюють тарифи на «зелену» електроенергію, на які типи вони поділяються і яким чином оформлюються. Вони діють в Україні з 2009 року, і їх завдання – стимулювати людей до підключення екологічно чистих джерел електроенергії.

Згідно з правилами «зеленого» тарифу, держава купує у споживача електроенергію, натомість платить людям гроші. Таким чином, це свого роду інвестиція в пасивний дохід. Сам закон, згідно з яким діє цей тариф, дійсний до 2030 року, але вартість змінюється щорічно. 1 кВт енергії, який отримують від сонячної батареї не вище 30 кВт, варто 0,16 євро, тоді як ціна за 1 кВт від вітряної установки – 0,14 коп / кВт * год.

Правила установки геліоустановки за «зеленим» тарифом

Сонячна станція (СЕС) може бути придбана приватними особами, якщо сукупна потужність не перевищує 30 кВт. Ліцензія або інші дозвільні документи в цьому випадку не потрібні. При цьому до фотоелектричним панелям висувається ряд вимог: міцність і площа поверхні повинні бути достатніми для кріплення солярних моделей; при установці потрібно строго дотримуватися кути нахилу панелей з орієнтацією поля на південну сторону.

Для продажу електроенергії власного виробництва необхідно:

  • бути власником приватного будинку з СЕС;
  • мати технічні умови на виділену потужність;
  • відкрити рахунок у банку;
  • підготувати схему підключення оснащення.

Після цього необхідно підписати договір на організацію вузла автоматичного обліку електроенергії, який дозволяє фіксувати дані виробленої і спожитої енергії. Щоб це врахувати, встановлюється двонаправлений лічильник. Для цього підписується документ про купівлю-продаж. Є спеціальні організації, які займаються не тільки установкою СЕС під ключ, а й надають послуги юридичного та технічного консалтингу в даній сфері. Таким чином, ви можете не тільки стати енергонезалежною, а й отримувати хороший дохід.

Голос Сокальщини на GoogleNews