Поради

Що в складі спортивного харчування?

Люди, інтенсивно займаються спортом, повинні приділяти особливу увагу правильному харчуванню. Важливо, щоб організм отримував достатню кількість білків, жирів і вуглеводів. При сильних навантаженнях на м’язи звичайних прийомів їжі недостатньо, щоб відновити їх. Якщо раніше спортсменам доводилося вживати велику кількість їжі, то тепер цей процес став набагато простіше і швидше.

Спортивне харчування являє собою спеціальну суху добавку, яку спортсмени додають до основного раціону. Існує кілька видів харчування, які призначені для різних цілей: набору маси, спалювання жиру, для схуднення, сушки. Склад добавок відрізняється залежно від виду продукту. Основні компоненти, які додають в збори:

  • Суміш білків і вуглеводів, що дозволяє наситити організм.
  • Креатин. Карбонова кислота, яка містить азот. Допомагає нарощувати мускулатуру.
  • Протеїн. Захищає м’язи клітин від руйнування.
  • Омега-3. Джерело енергії, прискорює метаболічні процеси.
  • Колаген. Зміцнює тканини, м’язи зокрема, покращує стан і властивості шкіри.
  • Протеїн. Живить м’язи, втамовує відчуття голоду.
  • Амінокислоти. Будівельний матеріал для м’язової маси.

Склад добавок для спортсменів залежить від їх типу і призначення. Наприклад, добавки для набору ваги, сушки, схуднення містять різні компоненти.

Яка користь від спортивного харчування

До сих пір серед людей побутує думка, що спортивні добавки не що інше, як суцільна хімія, від якої організм отримує більше шкоди, ніж користі. Але це всього лише один з міфів. Зі складу зрозуміло, що концентроване харчування для спортсменів має натуральний склад, легко засвоюється організмом. Шкода від добавок можна отримати, якщо вибрати неякісний продукт (з великою кількістю цукру) або неправильно його вживати.

Протеїновий коктейль – це швидкий і доступний спосіб наситити організм після інтенсивного тренування, набратися сил, дати м’язам необхідні будівельні компоненти для відновлення. Але не можна повністю замінювати раціон харчування з традиційних продуктів порошками. Це неправильно, і може завдати шкоди людині. Спортивне харчування варто використовувати як додаткове джерело енергії і корисних речовин для раціону людей, які піддаються великим фізичним навантаженням.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.