Поради

Штрафи та санкції для водіїв та пішоходів: про що повинні пам’ятати учасники руху

Водії та пішоходи повинні керуватися правилами дорожнього руху. Сьогодні у країні діють правила воєнного часу, тобто водіям потрібно бути особливо пильними на дорозі. Інформаційний портал Green Way нагадує, за що стягують штрафи ПДР. На сайті вказана корисна інформація для всіх учасників руху — водіїв та пішоходів.

Про що потрібно пам’ятати водіям

Зважаючи на військові дії на території України та пересування військової техніки на наших дорогах, недосвідчених водіїв може охоплювати тривожність. Проте варто пам’ятати, що дотримання правил дорожнього руху допомагають убезпечити пасажирів транспортного засобу.

Потрібно знати, що у будь-який момент може знадобитися поступитися дорогою спеціальному транспорту (швидкій, службі порятунку, військовим автомобілям). Тому не варто перевищувати швидкість, встановлену у воєнний час. Необхідно пам’ятати і про блок-пости, укріплені у більшості населених пунктів.

Від 21 березня 2022 року в Україні діє заборона на використання автореєстраторів на приватних транспортних засобах. Не можна фотографувати на робити відеозйомку пересування військової техніки, також не варто наближатися до військової техніки на автомобілі чи пішки. За недотримання правил дорожнього руху досі діють штрафи. Найбільші стягнення встановлюють за такі порушення:

  • Керування транспортним засобом у нетверезому стані: 17000 грн. За законами воєнного стану, автомобіль може бути вилучений на потреби армії.
  • Керування транспортним засобом, яке не пройшло розмитнення: 8500 грн.
  • Ненадання переваги в русі спеціалізованому транспорту (кареті швидкої допомоги, пожежній машині тощо): 680 грн.
  • Порушення правил перевезення дітей: 560 грн.
  • Перевищення швидкості, встановленої на окремих ділянках дороги: 340 грн.

За повторне порушення правил ПДР діють санкції, тобто водіїв чекають подвійні штрафи.

Правила дорожнього руху для пішоходів

Учасниками дорожнього руху є і водії, і пішоходи. Для останніх також діють правила та обмеження, особливо в умовах воєнного стану. Найважливіше, що потрібно пам’ятати на даний час пішоходам, — можна рухатися лише тротуарами та встановленими пішохідними зонами.

Категорично заборонено перетинати проїжджу частину у недозволеному місці, наближатися та фотографувати військову техніку та споруди на блокпостах. У темну пору доби потрібно користуватися світловідбивачами чи одягом з елементами, які відбивають світло від фар.65823035

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.