Поради

Сканер штрих-кодів: головний помічник у торговому залі

Завдяки сучасним технологіям вдалося автоматизувати багато процесів, у тому числі торгівлю. Сканер зчитує інформацію, зашифровану в коді, та передає її на комп’ютер. Тепер, щоб дізнатися про вміст коробки, немає необхідності її розпаковувати. Сканери штрих-кодів незамінні на виробництві, на складах, поштових відділеннях, торгових залах.

Особливості роботи сканера штрих-кодів

Сканер працює за таким принципом: уловлює випромінювання відбивача, обробляє інформацію, передає її на комп’ютерний пристрій. Інформація може подаватись у текстовому та числовому вигляді. Пристрої можна програмувати, щоб виконувати кілька функцій. Сьогодні найбільш популярні дротові та бездротові сканери. Останні набагато зручніше у роботі, оскільки не обмежують радіус дії, спростивши облік продукції. За допомогою підставки для сканера можна закріпити обладнання в одному місці і просто підносити до нього товар із кодами.

Існує кілька технологій сканування штрих кодів, але найпоширеніші із застосуванням лазера чи світлодіодів. Лазерні сканери дозволяють зчитувати дані з відстані до 100 м. вони не бояться яскравого освітлення в приміщенні і без проблем сканують навіть маленькі штрих-коди. Це найсучасніші пристрої зараз.

Світлодіодні моделі зчитують дані лише з близької відстані, якість друку на коді має бути високою. Але такі пристрої значно нижчі за ціною, ніж лазерні.

Переваги та недоліки сканерів штрих-коду в роботі

Сканери штрих-коду значно спрощують роботу співробітників торгівлі. До основних переваг використання відносять:

  • Ідентифікація товару у найкоротші терміни: назва, ціна, особливості товару за секунду відомі продавцю.
  • Швидка інвентаризація товарно-матеріальних цінностей. Сканери використовують на підприємствах швидкого аналізу інвентарю.
  • За допомогою сканування можна дізнатися максимум інформації про продукт.

Швидкий аналіз інформації ставати перевагою та недоліком одночасно. Якщо товар внесено до бази неправильно, іноді можна припуститися помилки, не звіривши інформацію. Сканер штрих-коду не принесе користі, якщо код пошкоджено, або затерто кілька його цифр. Бажаючи автоматизувати процес торгівлі, компанії повинні витратити кошти на встановлення додаткового обладнання, навчання персоналу, введення в основу кожної одиниці продукції. Співробітники магазину ITbox допоможуть з вибором необхідного обладнання відповідно до потреб клієнта.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.