Поради

Смартфони «з пробігом» – купувати чи ні

Купівля б/в техніки – це далеко не завжди про злидні. Існує маса інших причин, що спонукають людей набувати уживаної техніки або гаджети. У деяких це ціла філософія – небажання переплачувати за новизну. Ні для кого не секрет, що як тільки ви відійшли від каси в магазині, ваш новенький смартфон відразу втрачає мінімум 20% своєї ціни. Якщо ж через місяць на ньому з’явилися потертості та невеликі подряпини, сміливо скидайте ще щонайменше 10%. Але чи варто взагалі купувати вживані телефони, і якщо так, то де краще це робити?

Аргументи за б/в

У купівлі б/в техніки є чимало плюсів, навіть окрім очевидної економії. Серед найважливіших моментів варто відзначити такі:

  • Широкий вибір місць для покупки. Такі телефони продаються будь-де і у великій кількості. Наприклад, купити телефон БУ в Одесі можна на спеціалізованому радіоринку або у невеликих лоточках на Привозі.
  • Також “беушні” телефони продаються і на торгових майданчиках в інтернеті – вибір настільки великий, що очі розбігаються.

Швидкий розвиток ринку. Нові моделі з’являються настільки швидко, що вже через півроку після появи флагмана його можна купити за цілком привабливою ціною, не надто відстаючи від модних трендів.

Відсутність “понтів”. У світі залишилося чимало людей, для яких основне призначення телефону полягає у можливості зателефонувати. Їм неважлива кількість ядер, клас екрану або роздільна здатність відеокамери. Ринок уживаних моделей для них – чудовий варіант.

Факти, що утримують від покупки

Мінусів у таких девайсів теж чимало, серед них такі:

  • Відсутність оновлень. Для морально застарілих моделей оновлення вже не випускаються, а тому якісь програми та функції можуть працювати некоректно і з цим нічого не вдієш.
  • Термін життя девайсу. За статистикою, зібраною сервісними центрами, він складає в середньому 3-4 роки, після чого телефон начебто і не має пошкоджень, але може працювати некоректно – позначається втома деталей.

Відсутність гарантії та ризик бути обдуреним.

Щоб звести до мінімуму розчарування від покупки телефону, краще брати його не з рук, а в магазинах, що торгують такою технікою. Так розчарувань вдасться уникнути. Наприклад, «Цитрус» продає не лише нові, а й уживані смартфони. При цьому на них видається місячна гарантія та пропонується можливість особисто протестувати роботу протягом 14 днів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.