Поради

Співпраця з російськими та білоруськими компаніями: чим ризикує світовий бізнес

Від часу повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України на країну-агресора Євросоюз, США, Канада, Великобританія та ін. країни наклали майже десять тисяч різноманітних санкцій. Оскільки Білорусь представила російському агресору свою територію для ведення обстрілів, у санкційний список потрапила і ця сусідня країна. Співпраця з цими державами загрожує українським та міжнародним компаніям втратою коштів та репутації

Які обмеження можуть накласти на компанію

Співпраця з країнами-агресорами https://youcontrol.com.ua/articles/stop-russia+/ матиме негативні наслідки для компаній. Механізм накладення санкцій передбачає автоматичне впровадження обмежень та закріплення статусу організації як «токсичної». Фінансові установи користуються сучасними методами відстеження таких компаній та переривають їхнє обслуговування, мають право заморозити активи.

Співпраця з країнами-агресорами означає автоматичну підтримку їхньої політики, адже бізнес платить податки та непрямо підтримує фінансування війни. Компанію може спіткати додаткова перевірка правоохоронних органів. Санкції передбачають великі обмеження для тих, на кого їх наклали:

  • обмеження фінансових та господарських операцій;
  • замороження активів;
  • заборона перевезень та транзиту товарів;
  • припинення культурної та іншої співпраці;
  • заборона на в’їзд у країну тощо.

Сьогодні можна спостерігати, як жорсткі санкції поступово тиснуть на російський та білоруський бізнес і стають причиною його занепаду.

Як співпраця з агресорами впливає на імідж компаній

Сьогодні практично неможливо приховати факти співпраці з російським чи білоруським бізнесом, адже в цифрову еру всі залишають свої сліди у мережі. Журналісти та правозахисники оприлюднюють такі факти, і компанії втрачають не лише прибутки, а й репутацію. Іноземний бізнес стає токсичним у своїй країні. Користувачі бойкотують його товари та послуги.

У прогресивних країнах війну засуджують на всіх рінях, і люди розуміють, що воєнні дії потребують значного фінансування. Сплачуючи податки, підприємства вносять кошти в російський бюджет, з якого фінансується війна. Тому компанії, які прагнуть рости та розвиватися, повинні відмовлятися від співпраці з агресором на всіх рівнях. Ігнорування міжнародних правил стане причиною занепаду бізнесу та засудження з боку суспільства.

Голос Сокальщини на GoogleNews