Мало хто з громадян наразі задумується про необхідність страхування своєї власності. Нерухоме і рухоме майно, особисті дорогі речі, цінності — все це результати фінансових вкладень. Вони завжди цікавлять зловмисників, бажаючих привласнити чуже. Аби уникнути грошових проблем, пов’язаних із втратою чи пошкодженням майна, варто оформити відповідний поліс страхування.
Така послуга в Україні тільки набуває популярності. Добровільна страховка — особисте рішення громадянина, його бажання запобігти фінансовим втратам і зберегти власні заощадження. Якщо поліс оформлюється на майно, тоді об’єктом захисту будуть будь-які матеріальні або грошові цінності. Економічна доцільність такого захисту полягає в компенсації шкоди, до якої призводить втрата або псування речей.
Які є різновиди
Страхування майна займає близько 10% портфелів українських компаній. Воно передбачає захист будь-якого майна. Це може бути житловий будинок, квартира, офіс або інша комерційна нерухомість, земельна ділянка, вантаж, який перевозиться. Можна оформити поліс на побутову техніку й електроніку, новий ремонт, прикраси, депозит.
Компанія «Теком» пропонує страхування майна для власників будинків та квартир. Згідно договору, захисту підлягають не лише цінності, які належать власнику, але й ті, що він бере в оренду чи у власне розпорядження на будь-яких інших законних підставах.
За групами ризику страхування майна ділиться на кілька різновидів:
- пошкодження вогнем внаслідок пожежі або підпалу. Якщо це стихійне лихо або спроба зловмисника заподіяти шкоди майну, тоді при наявності полісу власник отримає відшкодування збитків, нанесених вогнем;
- від стихійного лиха. Мається на увазі торнадо, повінь, посуха, град. Це фактори, яких неможливо уникнути, краще заздалегідь передбачити будь-які фінансові витрати, пов’язані з ними;
- здоров’я та життя тварин. Виплати призначаються в разі хвороби або загибелі худоби чи домашнього улюбленця;
- транспортного засобу. На додаток до обов’язкового полісу знадобиться також додатковий добровільний. Він передбачає набагато більше ризиків.
Застрахуватись можна від механічних пошкоджень, крадіжок, затоплень сусідами і багато чого іншого. Поліс створюється не лише на житлову нерухомість. Його оформлюють на будь-які комерційні чи промислові споруди, враховуючи ті, що знаходяться на присадибній ділянці.
Сума компенсації, яку отримає власник, залежить від реальної вартості майна або застрахованих фінансових активів. Зазвичай використовується одна з трьох систем відшкодування:
- пропорційна. В такому випадку виплати відносять до збитків так само, як страхову суму, вказану в договорі, до вартості майна;
- першого ризику. Власник отримує повну компенсацію грошових витрат, зафіксовану в договорі;
- граничне відшкодування. Витрати відшкодовують лише тоді, коли фактичні доходи нижчі за обумовлені граничні.
Щоб призначити компенсацію, страхова компанія спочатку повинна зафіксувати факт настання страхового випадку. Далі визначається загальна сума збитків та розраховується розмір відшкодування. Компанія складає відповідний акт, а далі призначає виплату у схемі, яка заздалегідь визначається страховим договором.