Поради

Субсидії в Україні в 2020 році

Субсидії – виплати з державного або місцевого бюджету, які надаються юридичним і фізичним особам, наприклад аграрним компаніям і малозабезпеченим сім’ям. Традиційно в кожному новому році правила і умови їх отримання змінюються. Розглянемо нововведення і правила, відповідно до яких може бути отримана субсидія 2020.

Скільки громадян України отримують субсидії і на що вони надаються

Точно невідомо, скільки українців отримують допомогу від держави, проте приблизна оцінка говорить про те, що таких домогосподарств в Україні близько 4 мільйонів. У цьому році на дані потреби в державний бюджет було закладено 47,5 мільярда гривень, а категорія пільговиків була скорочена на 20%. Самі субсидії можуть надаватися на покупку житла, оплату комунальних послуг, лікування, навчання та інші необхідні потреби.

Скорочення кількості одержувачів субсидій

Не секрет, що безліч українців бажає отримувати субсидії, маючи при цьому нові автомобілі, дорогу нерухомість і регулярно здійснюючи поїздки за кордон. Зокрема, з категорії пільговиків можуть випасти ті сім’ї, у яких:

  • є автомобіль віком до 5 років;
  • площа квартири перевищує 120 м2, а приватного будинку – 200 м2;
  • є великі покупки протягом року на суму понад 50 000 гривень;
  • працездатні члени не працюють і не реєструються в центрі зайнятості.

Звичайно, дані фактори ще не свідчать про позбавлення цих сімей державної допомоги – держава буде проводити перевірки для виявлення їх реального матеріального становища. Очікується, що це торкнеться 150 тисяч домогосподарств, що мають великі доходи, ніж вони вказували раніше.

Перевірки для отримання субсидій

Відповідно до нововведення, перевірка українських громадян буде проходити в 3 етапи: в момент звернення за субсидією, в процесі отримання допомоги і по завершенні її надання. Перевірятися буде вартість їх майна, наявність закордонних поїздок і дорогих покупок, а також стан банківських рахунків споживачів.

Поки що покарання за надання невірної інформації при подачі заявки на отримання субсидій від держави не передбачено. Однак якщо в ході перевірок виявиться, що отримував їх громадянин надав неправдиві дані, він повинен буде повернути всі отримані кошти.

Обов’язковими паперами для оформлення субсидій залишаються відповідну заяву і декларацію з відомостями про всіх членів сім’ї старше 14 років.

Важливою умовою отримання пільг залишається їх використання за призначенням. Наприклад, якщо по комунальним платежам утворюється заборгованість на суму понад 340 гривень, виплати будуть здійснюватися виключно в безготівковому форматі безпосередньо на рахунок організації. Іншими словами, субсидія залишиться, але отримати гроші на руки буде вже неможливо.65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.