Поради

Симптоми нового коронавірусу – що очікувати

Захворюваність на коронавірусну інфекцію в усьому світі різко зросла за останній літній місяць та початок осені. Ми вивчили інформацію ВООЗ та поговорили з лікарями клініки «Вільне дихання», щоб розібратися, чого всім нам чекати від ковіду, чи буде та коли нова хвиля захворюваності.

Омікрон та Еріс, Кракен та Арктур

Раніше ВООЗ попереджала, що новий варіант Омікрон-штаму коронавірусу Еріс швидко поширюється. Еріс є черговою версією Омікрону, який з’явився ще 2021 року. Вперше Еріс виявлено в лютому 2023 року, але останнім часом вірус став траплятися дедалі частіше.

Поки що про нього відомо, що від своїх попередників – Кракена та Арктура, він відрізняється ще більшою заразністю та здатністю обходити вироблений раніше імунітет. Фактично це нова версія всередині Омікрона, чергова інкарнація, з тією самою приблизно патогенністю та летальністю.

Симптоми захворювання в разі зараження варіантом Еріс аналогічні, як і в попередніх варіантах: кашель, нежить, лихоманка, біль у горлі та відчуття здавленості в грудях. Але у людей з ослабленим імунітетом і деяких сприйнятливих осіб захворювання може призвести до тяжких наслідків –  зазначили пульмонологи клініки. Утім, даних про те, що хвороба, спричинена новим варіантом коронавірусу, протікає важче, поки що немає.

Чи буде нова хвиля?

У ВООЗ зазначають, що варіант EG.5 Еріс може стати домінантним штамом у деяких країнах або навіть у всьому світі та спричинити зростання захворюваності. Проте, більш важливими є рівень колективного імунітету завдяки вакцинації та наявність певних протиепідемічних обмежень. Крім того, впливає сезонність, адже з жовтня погода буде сприятлива для поширення коронавірусу.

Статус пандемії ковіду знято, однак, як зазначає ВООЗ, це не означає, що небезпека повністю минула. Дійсно COVID-19 більше не є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, хоча й залишається глобальною загрозою для здоров’я, про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Немає сумнівів у тому, що ризик розвитку важких форм захворювання або смерті від COVID-19 сьогодні є значно нижчим, ніж рік тому, що пояснюється формуванням популяційного імунітету внаслідок вакцинації, природного інфікування або і того, і іншого, а також швидшою діагностикою та ефективнішим лікуванням, ніж на початку пандемії.

Як вважають лікарі, помітного зростання сезонної захворюваності на ГРВІ не уникнути, але помітної хвилі навряд чи варто очікувати.

Голос Сокальщини на GoogleNews