Поради

Тернопіль 2021. Грамотний відпочинок в Тернополі та пам’ятки

Західні окраїни української землі приховують багато надзвичайно цікавих місць. Перлиною даної території, безумовно, є Тернопіль. Це місто, яке протягом декількох століть належало різним державам. Воно до цього дня залишається важливим культурним та економічним центром України. Відвідування Тернопільського замку, прогулянка вулицями навколо ринкової площі у пошуках інших пам’ятників або захоплення колекціями місцевих музеїв, безумовно, спонукає вас зануритися в історію цього багатонаціонального краю.

Грамотний відпочинок в Тернополі

Усі найважливіші пам’ятники Тернополя, як це буває у старих містах, розташовані на відстані не більше декількох сотень метрів один від одного. Але щоб перейнятися унікальною атмосферою цього унікального місця необхідний час.

А на попередньому етапі варто потурбуватися про надійний транспорт. Щоб з комфортом подорожувати найкраще звернутися до професіоналів. У цьому допоможуть пасажирські перевезення у Тернополі. Завдяки наявності комфортабельних автобусів місткістю від 8 до 20 осіб, туристична поїздка пройде затишно та спокійно. Ніщо не завадить мандрівникові отримати естетичну насолоду від споглядання тернопільських пам’яток.

Куди податися в Тернополі

Місто сам по собі зачаровує. Навіть прості прогулянки по старовинних мостових дозволяють поринути в унікальну атмосферу Прикарпаття. А якщо на допомогу прийдуть пасажирські перевезення у Тернополі, то туристична поїздка залишиться в пам’яті, як найкраща подорож у житті.

Церква Різдва Христового

Досить цікавим туристичним об’єктом, як з точки зору архітектури, так і з точки зору внутрішнього оформлення, є церква Різдва Христового, розташована в центрі старого міста. Вона побудована в 1602-1608 роках майстром Леонічем. Перебудований релігійний центр по праву вважається найкрасивішим зразком архітектурної школи 17 століття на Подолі. Якщо придивитися всередині, під одним куполом, фактично знаходяться дві окремі церкви. Крім уже згаданої будови, існує ще й церква Святої Трійці. Трохи темна, романтична, з великим іконостасом, стінами та стелею, покритими фресками й декоративними елементами, вона є популярним місцем паломництва. Перш за все, через те, що тут знаходиться чудотворна ікона Тернопільської Богородиці.

Домініканська церква і монастир

Найбільший релігійний комплекс в місті – домініканська церква й монастир. Вони були побудовані у 1749-79 роках за наказом великого коронного гетьмана й київського воєводи Юзефа Потоцького за проектом Августа Фредеріка Мошинського. При цьому творець такої унікальної споруди був архітектором-аматором, але обіймав посаду директора королівських будинків у Варшаві. Він спроектував храм як трехнефну базиліку в стилі бароко. Будівлі монастиря були зруйновані під час Великої Вітчизняної війни. У 1953 році вони були перебудовані, і тут розмістили галерею картин Тернопільського історико-краєзнавчого музею. В даний час в них зберігається архів. А церква Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії після ремонту в 1992 році вона була передана греко-католикам.

Пам’ятники та музеї

У безпосередній близькості від церкви знаходиться велика площа Майдан Волі. У минулому ринкова площа. Раніше тут розташовувалися суконні зали – приміщення, в яких купці, що проїжджали містом, з обов’язковою зупинкою, пропонували свої товари. У даний час в центрі цієї площі на високому постаменті з червоного граніту знаходиться велика кінна статуя князя Галицького – Володимира, а також першого та єдиного царя Малоросії – Данила I.

Місто, здебільшого представлено радянською архітектурою. Обов’язково варто відвідати два музеї. Перший з них – Подільський музей, заснованого в 1913 році, ймовірно, у зв’язку з 300-річчям династії Романових. Це Музей живопису, в основному ікон й картин 18-20 століття, є продовженням галереї картин яка розмістилася в його приміщенні після реконструкції домініканського монастиря. Краєзнавчий музей є історичним місцем з експозицією побутових предметів Тернопільського району. Тут зосереджені давнина з розкопок, предмети історичного значення і т. п.

До того ж це досить гарне, чисте і доглянуте місто, де просто приємно пройтись тінистими вулицями.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.