Поради

Цирконієві коронки: особливості та переваги

У сучасній стоматології досить активно використовуються коронки. Вони являють собою протез, який надягає на пошкоджений зуб для того, щоб захистити його від подальшого руйнування і відновити жувальні функції. Коронка є альтернативною імплантату в тих випадках, коли зуб зруйнований в повному обсязі. Її виготовляють з різних матеріалів: метал, полімери та ін. Найкраще себе зарекомендували цирконієві коронки, які можна встановити в клініках «Слален» і «Юта». Розберемо, в чому полягають їх переваги:

1. Естетичний вигляд. Зовні вони нічим не відрізняються від натуральних зубів, мають той же білий колір і світлопроникність. Згодом вони не жовтіють і не темніють, можуть служити по 10-15 років без втрати своїх якостей.

2. Біологічна сумісність. Цирконій відторгається організмом, не викликає роздратування або алергії, не має запаху і смаку. Він повністю хімічно нейтральний, може поєднуватися з коронками з інших матеріалів.

3. Висока міцність. Цирконій не лопне при механічних навантаженнях, тому його можна використовувати навіть спортсменам, які займаються контактними видами спорту. Також за рахунок міцності зуб не потрібно піддавати занадто сильною обточуванні, досить прибрати близько 0,5 мм.

Ще одним плюсом є те, що можна зробити довгі коронки. Вони будуть спиратися на що знаходяться поряд зуби, закриваючи пошкоджені або відсутні.

Процес виготовлення

Щоб зробити цирконієві коронки в клініках «Слален» і «Юта», потрібно записатися на консультацію і огляд. Якщо лікар підтвердить, що їх можна встановити, то процес проходить за наступним алгоритмом:

1. Робиться зліпок. Для цього зуб препарують, що дозволяє отримати максимально точний протез.

2. Робиться сканування отриманого зліпка. Для цього використовується спецобладнання, а потім створюється 3D-модель.

3. Виготовляється заготовка з цирконію, після чого її фрезерують і підганяють на спеціальному ЧПУ-верстаті.

4. Готовий виріб укладають в піч і прогрівають до заданої температури. В результаті цього воно набуває підвищену міцність.

5. Виробу надається потрібний відтінок.

Більшість операцій виконують в автоматичному режимі, завдяки чому виключається людський фактор. Фінішна підгонка здійснюється вже в кріслі стоматолога.

Показання та протипоказання

Головна причина, по якій встановлюють цирконієві коронки, – це руйнування зуба карієсом. Якщо відновити його за допомогою пломби неможливо, але і видаляти немає необхідності, то стоматолог прийме рішення про встановлення протеза. Якщо зуб сильно пошкоджений, попередньо робиться культевая вкладка, на яку і спирається коронка. По суті, в цьому випадку вона використовується як ковпачок, приховуючи можливі тріщини, відколи або широка відстань між сусідніми молярами, різцями.

Протипоказань у цих конструкцій фактично немає, хіба що індивідуальна непереносимість, яка зустрічається дуже рідко. Якщо ви хочете отримати грамотні консультації, то рекомендуємо вам звернутися в клініки «Слален» і «Юта». Досвідчені лікарі дадуть відповідь на всі наявні питання і встановлять коронки без болю і нервів в найстисліші терміни. У цих стоматології є все необхідне для обслуговування та діагностики стоматологічне обладнання. У них працюють кваліфіковані лікарі, які швидко і акуратно вилікують ваші зуби і повернуть красу.

Голос Сокальщини на GoogleNews