Циркуляційні насоси застосовуються в промислових і побутових системах водопостачання і опалення. Вони забезпечують рух води по замкнутому контуру, що використовується в опалювальних системах. Циркуляція теплоносія допомагає підтримувати рівномірний нагрів радіаторів, тому основним споживачем насосів циркулярного типу є міські комунальні служби.
Конструктивні особливості
Конструкція насоса водяного циркуляційного включає наступні елементи:
- Корпус з нержавіючої сталі або міцної кераміки.
- Електрична частина, що складається з ротора і системи лопатей.
Принцип роботи полягає в наступному. Обертання лопатей створює усередині насоса тиск, достатній для подолання гідравлічного опору. Рідина з силою втягується з одного боку і з напором викидається з іншого. Цикл нескінченно повторюється, і таким чином виконується обігрів житлового будинку.
Установка подібного обладнання підвищує ефективність опалювальної системи при відносно невеликих енерговитратах. Справа в тому, що теплоносій, який повернувся в нагрівальний котел, зберігає залишкове тепло і вимагає тільки часткового нагріву. Устаткування вбудовують безпосередньо в трубопровід.
типи насосів
Класифікація циркуляційних насосів для води заснована на наявності або відсутності контакту ротора з теплоносієм. Існують насоси двох типів – сухого і мокрого. У першому випадку ротор повністю захищений кільцями ущільнювачів, а в другому герметичність дотримується тільки для елементів, що знаходяться під напругою. Вибір матеріалу кілець ущільнювачів – нержавіючої сталі, вугільного агломерату, оксиду алюмінію або карбіду вольфраму, обгрунтовується особливостями рідини.
ККД насосів мокрого типу істотно нижче – 55%, однак саме такі пристрої користуються підвищеним попитом. Їх плюси – низька гучність і просте обслуговування. Залежно від потужності насос можна купити для індивідуального опалення та для виробництва.
Всі сучасні моделі відповідають цільовим призначенням, мають компактні розміри, призначені для тривалого використання.
Правила вибору
При виборі насоса для циркуляції води мають значення наступні фактори:
- площа приміщення;
- загальна довжина трубопроводу;
- кількість радіаторів в мережі;
- наявність і обсяг теплої підлоги в будинку;
- герметичність вікон;
- якість утеплення з зовнішнього боку будинку.